Od predstavenia nových produktov zo stajne spoločnosti Apple nás delí už len niekoľko týždňov. Ako prvé by sa mali na rad dostať nové hodinky Apple Watch Series 8 a očakávaný modelový rad iPhone 14. Oficiálne začne Apple posielať pozvánky až týždeň pred samotnou Keynote, no dátum je podľa všetkého odhalený. Podľa známeho analytika Marka Gurmana z agentúry Bloomberg prebehne jesenná konferencia Apple už 7. septembra.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Modelový rad iPhone 14

Spoločnosť Apple plánuje vydať celkovo štyri modely nového smartfónu, v zostave základného iPhonu 14, väčšieho iPhonu 14 Max, ktorý nahradí doterajší model mini a dvojicu Pro verzií. Okrem zmien týkajúcich sa vizuálu môžeme očakávať aj 48-megapixelový fotoaparát, nový čip A16 alebo nahradenie Notchu novým výrezom.

Okrem niekoľkých nových funkcií, ktoré dorazia spolu so systémom iOS 16 však Apple prinesie aj jednu menej príjemnú správu. Doterajšie odhady poukazujú na fakt, že cenovka nových smartfónov porastie. Najviac by sa to malo odzrkadliť na prémiových modeloch Pro, kde sa suma môže zvýšiť aj o 150,00 EUR.

iPhone 14 Pro v striebornej farbe
Zdroj: Cgtrader / Madmix

Apple Watch Series 8

Poriadnu dávku pozornosti si určite odhryznú aj Apple Watch, ktoré dorazia hneď v troch nových modeloch. Okrem základného modelu Apple Watch Series 8 sa môžeme tešiť aj na cenovo dostupnejšie Apple Watche SE a taktiež na odolnejší model Pro určený pre športovcov.

V prípade spomínaných modelov sa dočkáme okrem nových funkcií aj pravdepodobnej zmeny dizajnu. Jednou z najčastejšie skloňovaných tém spojených s novou verziou hodiniek je plochý dizajn. Ak Apple konečne pristúpi k refreshu hodiniek, nebude sa to však týkať všetkých nových modelov.

Ak spoločnosť Apple skutočne pristúpi k podujatiu už 7. septembra, môžeme očakávať, že oficiálne pozvánky sa k účastníkom dostanú možno ešte pred koncom augusta. Apple už pred niekoľkými dňami začalo s natáčaním podujatia čo naznačuje, že sa opäť uskutoční iba vo virtuálnej podobe bez účasti hostí.

Apple Watch Series 8 alebo Apple Watch Pro. Záber z boku
Zdroj: Jon Prosser

Na ktoré zo zariadení a ich jednotlivých verzií sa tešíte najviac? Podeľte sa s nami o názor v sekcii komentárov pod článkom. Ak sa chcete dozvedieť viac o cene, špecifikácii a novinkách týkajúcich sa nového iPhonu 14, nezabudnite si prečítať náš tematický článok venujúci sa tejto téme.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -