Apple produkty sa často stávajú terčom falzifikátorov, ktorí dokážu vyrobiť ich dokonalé kópie za extrémne nízku cenu. Azda najviac na to trpia AirPods, ktoré Apple predáva relatívne draho a práve preto ľudia ocenia akúkoľvek možnosť, ako sa ku týmto zariadeniam dostať výhodne. No a to môže byť práve chyba.

Falošné AirPods, či už ide o klasický model, alebo AirPods Pro, vyzerajú na prvý pohľad úplne rovnako, ako tie originálne. Samozrejme, že po podrobnom preskúmaní by ste tu určité rozdiely našli, no ak ste laik a nevyznáte sa, ľahko sa na ne môžete nechať nachytať. Známi českí YouTuberi Kluci z Prahy teraz natočili video, v ktorom sa tejto téme podrobne venujú.

U našich susedov sa totiž rozmohol trend s predajom falošných AirPods, ktoré sa dajú kúpiť aj za 3000 Kč, čo je v prepočte asi 120 €. Podvodníci ku nim často pridávajú aj falošné faktúry, prípadne uvádzajú, že doklad o kúpe nemajú, pretože ho skrátka stratili. Keď si potom človek kúpi takéto AirPods, ľahko sa nechá dobehnúť a minie pomerne dosť peňazí za kúsok bezcennej čínskej elektroniky, ktorá sa bežne predáva za cca 10 – 15 €. Navyše má často obmedzenú životnosť a hlavne veľmi nízku kvalitu prehrávania.

YouTuberi sa v rámci svojho videa venujú tejto téme do hĺbky a s podvodníkmi si volajú, či dokonca sa s nimi stretávajú. Asi vás v tomto zmysle prekvapí, že väčšinou ide o mladých ľudí, alebo dokonca o neplnoleté deti, ktoré sa snažia uskutočniť predaj niekde na ulici.

Aj preto by sme vás chceli varovať, aby ste si na podobné ponuky dávali veľký pozor a nenechali sa zlákať na podozrivo nízku cenu, ktorú vám na internete ponúka neznáma osoba. Je to totiž prvý varovný prst toho, že tu niečo nebude v poriadku.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Video: Takto by vyzeral moderný iPod Touch novej generácie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -