Spoločnosť Apple už nejaký ten piatok predáva aj najdostupnejší iPhone, ktorý má síce relatívne zastaralý dizajn, no v jeho útrobách sa skrýva pomerne výkonný hardvér. Ak si chcete vyskúšať platformu iOS za rozumné peniaze, iPhone SE 3. generácie je pre vás, ako stvorený. Cena tohto modelu teraz klesla mimoriadne nízko.

iPhone SE 3 vás neohúri svojim dizajnom, ale skôr tým, ako dokonalo jeho hardvér funguje. Má 4,7″ displej s perfektnou odozvou a operačným systémom iOS a na odomykanie vám poslúži dotykový Home Button, v ktorom je integrovaná technológia Touch ID (snímač odtlačkov prstov). Oveľa viac vás však bude zaujímať výkon, o ktorý sa stará pomerne moderný procesor A15 Bionic (5 nm) a taktiež 5G modem, vďaka ktorému si užijete nie len najmodernejšie aplikácie, ale aj najrýchlejšiu mobilnú sieť. No a cena?

Apple prezentuje iPhone SE 3. generácie ako mimoriadne dostupné zariadenie, no pravda je taká, že pri pohľade na jeho cenu zistíme, že sám o sebe vôbec nie je lacný. Výrobca ho totiž štandardne predáva za 529 € s DPH, avšak keďže nejde o horúcu novinku, kúpiť sa dá aj oveľa lacnejšie. Po kliknutí na tento odkaz ho môžete mať za 414,9 € s DPH, vďaka čomu veľmi slušne ušetríte a získate produkt, ktorý vám vydrží niekoľko rokov. Nevieme však zaručiť, dokedy bude táto cena platiť. Kto skôr príde, ten skôr berie…

iPhone SE 3 má síce iba jednu šošovku fotoaparátu na zadnej strane, no jej 12 Mpx objektív dokáže zachytávať veľmi kvalitné zábery. Podporuje aj portrétny režim a obraz je samozrejme opticky stabilizovaný. To oceníte pri 4K videách pri 60 snímkach za sekundu, alebo spomalených 1080p videách pri 240 snímkach za sekundu. Obyčajný človek viac ani nepotrebuje.

Je síce jasné, že iPhone SE 3 už nie je najmodernejší a jeho dizajn má najlepšie časy za sebou, no vďaka kompaktným rozmerom, vodeodolnosti (IP68), zaobleným hranám a jednoduchému operačnému systému sa veľmi ľahko používa. Oceniť to môžu aj starší spotrebitelia, ktorí nie sú až takí nároční, no chcú zostať v kontakte so svojimi známymi a so svetom cez sociálne siete. Práve pre nich je tento smartfón, ako stvorený.

Samozrejme, ale platí, že tento model si svoju klientelu nachádza vo všetkých vekových kategóriách. Ak sa vám teda iPhone SE 3 zapáčil, po kliknutí na tento odkaz ho môžete mať už za 414,9 € s DPH. Vďaka modernému procesoru bude dostávať najnovšie aktualizácie softvéru ešte niekoľko dlhých rokov. Tak na čo čakáte?

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 7 sú brutálne lacné. Ponúkajú pritom skoro to isté, ako Apple Watch Series 8

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -