Spoločnosť Apple sa stala v priebehu posledných rokov lídrom v oblasti výroby vlastných procesorov, ktoré sú založené na architektúre ARM. Ide o čipy zo sérií Apple Sillicon M1, M2 a M3, ktoré svoju púť odštartovali v roku 2020, ale aj o čipy využívané v iPhonoch či ďalších produktoch zo série „A“, s ktorými Apple začal ešte v roku 2010, keď predstavil iPhone 4 s procesorom A4.

V posledných rokoch spoločnosť Apple investovala do tejto oblasti skutočne veľké množstvo úsilia a tiež finančných prostriedkov. Hoci čipom zo série Apple Sillicon zo začiatku skoro nikto neveril a odborníci boli voči ním skeptickí. Keď však Apple predstavil čip M1, ktorý používal v niektorých počítačoch Mac, okamžite ukázal jeho ohromnú silu a schopnosti. Tou hlavnou je okrem vysokého výkonu aj extrémna energetická účinnosť.

Televízna stanica CNBC pred malou chvíľou zdieľala video-reportáž a textovú hĺbkovú správu o úsilí technologického giganta v tejto oblasti. A hoci budú nadšenci Apple veľa informácií z videa aj internetovej stránky poznať, predsa sa tu dozvedia / uvidia niečo nové.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Naskytne sa im totiž vzácny pohľad do jedného z tajných laboratórií na testovanie čipov spoločnosti Apple v Kalifornii, do ktorého majú povolený vstup za normálnych okolnosti iba „vyvolení“ pracovníci.

Všetko je navyše obohatené o komentára šéfa výroby čipov spoločnosti Apple Johnyho Sroujiho a šéfa hardvérového inžinierstva Johna Ternusa. Vo videu sa dozviete viac o histórii výroby vlastných čipov spoločnosti Apple a tiež o tom, ako bude vyzerať budúcnosť. Pokiaľ ste pravým fanúšikom tejto značky, nemali by ste si to nechať ujsť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AirTag je bezpečnostným rizikom. Do podpalubia lietadiel týchto spoločností má prísny zákaz vstupu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -