Ako uvádza portál Macrumors, koncom roka 2021 získali predajne Apple Stores a autorizovaní poskytovatelia služieb tohto technologického giganta prístup k novému diagnostickému nástroju s názvom „AirPods Firmware Updater“. Ten slúži na to, aby dokázal v prípade potreby aktualizovať AirPods Pro na najnovšiu verziu firmvéru.

V dnešnej internej správe, ktorú získal portál MacRumors, spoločnosť Apple oznámila, že spomenutý nástroj je odteraz schopný aktualizovať firmvér aj v slúchadlách AirPods druhej generácie. Stále to však neplatí pre AirPods tretej generácie a high-endové AirPods Max.

Nástroj umožňuje technikom s prístupom k Apple Service Toolkit 2 nainštalovať najnovší firmvér na AirPods zákazníka v určitých scenároch, napríklad ak sa nepodarilo aktualizovať ľavý alebo pravý AirPod alebo ak zákazník používa sprievodné zariadenie bez operačného systému iOS – napríklad ide o Android.

Prečítajte si tiež  Kópia AirPods Pro od Nothing už podporuje Siri. Zaplatíte za ňu menej ako polovicu!

Firma vo svojom oznámení zdôrazňuje, že nástroj na aktualizáciu firmvéru je určený len na interné použitie spoločnosti Apple. Okrem návštevy predajne Apple Store alebo autorizovaného poskytovateľa služieb Apple neexistuje žiadny priamy spôsob, ako môžu zákazníci aktualizovať firmvér svojich bezdrôtových slúchadiel.

Vo všeobecnosti však platí, že AirPods, ktoré sú pripojené k iPhonu alebo iPadu by sa mali po krátkom čase aktualizovať automaticky na najnovší firmvér, pričom môže pomôcť, ak budú AirPods uložené v nabíjacom puzdre a pripojené k zdroju napájania.

Prečítajte si tiež  Nie len AirPods ale aj Beats. Slúchadlá od spoločnosti Apple vykazujú ohromné predaje

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.