Prešlo iba niekoľko minút od chvíle, čo nám spoločnosť Apple oficiálne oznámila podujatie, ktoré sa bude konať v digitálnom formáte už 14. septembra o 19:00 hodine nášho času.

Fanúšikovia značky samozrejme vedia, že technologický gigant predstaví iPhone 13. Oficiálna poznámka sa opäť nesie v rúšku tajomstva, no zároveň ponúka tradičné prekvapenie.

- Reklama -

Ako na to? 

Pokiaľ si na svojom iPhone otvoríte webovú stránku udalosti, klepnutím na logo Apple spustíte v prehliadači Safari dodatočný AR Kit. Na obrazovke sa vám následne zobrazí logo celej udalosti, pričom v jeho vnútri sa nachádza špeciálne rozšírenie vrátane dátumu konania akcie.

Upozornenie: Funguje len cez prehliadač Safari (ak ste prišli z Facebooku alebo inej platformy, AR Kit sa po kliknutí na logo nemusí zobrazovať). 

Ide o celkom iný easter-egg v porovnaní s tým, na čo sme boli zvyknutí pri predošlých udalostiach. Dizajnéri sa pohrali s rozšírenou realitou ešte viac a my musíme uznať, že to vyzerá fantasticky.

Event s názvom „California Streaming sa bude konať v podobe dopredu natočeného videa bez priamej účasti novinárov. Apple tým reaguje na pandémiu COVID-19, ktorá ešte ani zďaleka neskončila.

Na udalosti očakávame predstavenie iPhonu 13 ale aj Apple Watch Series 7, AirPods 3. generácie, iPad mini 6. generácie či iPadu 9. generácie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -