Dnes máme pre všetkých fanúšikov jablkovej spoločnosti veľmi smutnú správu. Pražské Apple Museum oficiálne uzavrelo svoje brány. Dôvodom je odcudzenie vzácnej zbierky exponátov. Vieme kto je páchateľ.

Pražské Apple Museum je zavreté

Toto miesto sme navštívili ešte v roku 2016. Bolo veľmi príjemné vidieť takú rozsiahlu zbierku produktov na jednom mieste a ešte k tomu v susednej Českej republike. Dnes to však vyzerá tak, že ten kto to doteraz nestihol sa sem už nikdy nedostane.

Podľa oficiálneho vyjadrenia múzea boli odcudzené všetky vystavené zariadenia. Na takmer 800m² sa nachádzalo 472 exponátov od spoločností Apple, Pixar a NeXT. Našťastie sa však zachovala aspoň virtuálna forma prehliadky. Za 69kč (2,5€) sa sem teda dokážete dostať cez svoj počítač.

Pokiaľ vás zaujíma, kde presne skončili cennosti, Apple Museum zverejnilo podrobnosti na svojej internetovej stránke (a tak isto na Facebooku). Za všetkým vraj stojí riaditeľka Nadácie ART 21 s, S.P. Celé vyjadrenie aj s fotkou môžete vidieť na konci článku. Ťažko povedať, či ešte existuje nádej na opätovné otvorenie.

V súčasnej situácii ale vieme povedať, že ak ste sa sem chystali, svoje plány musíte zrušiť alebo zmeniť. Je to obrovská škoda, no takto to už vo svete chodí. Podarilo sa vám niekedy Apple Museum navštíviť? Ako sa vám toto miesto páčilo? Napíšte nám do komentára.

Apple Museum zavreté
Prečítajte si tiež  Apple nás prekvapil! Oprava iPhonu 15 Pro je po novom hračka
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.