Mám v živej pamäti, ako som takto pred rokom kupoval bezdrôtové slúchadlá AirPods Pro za veľmi príjemných 199,00 €. V porovnaní s plnou cenou 279,00 € (u resellerov) šlo o atraktívne zvýhodnenie, ktoré som ihneď využil.

V roku 2021 je už ale situácia iná a hoci AirPods Pro stále zoženiete aj za ceny na úrovni 220 – 230 €, drvivá väčšina predajcov ich ponúka oveľa drahšie. Ak vás zaujíma, aký to má dôvod, odpoveď je úplne jednoduchá. Apple v prípade AirPods vykonalo v roku 2021 drobnú zmenu, ktorá zvýšila ich cenu.

Aktualizovaný model sa dostal do predaja tesne po predstavení AirPods 3. generácie. Pokiaľ však očakávate, že priniesol výraznejšie odlišnosti, tak ste na omyle. Apple vybavilo vylepšené AirPods Pro v podstate len podporou MagSafe nabíjania, čo bol však dostatočný zásah na to, aby sa zmenilo označenie modelu.

Cenový rozdiel medzi AirPods Pro 2019 a 2021

AirPods Pro MagSafeZatiaľ čo AirPods Pro z roku 2019 poznáme pod kódovým označením MWP22ZM/A a na Heureke štartujú na sume 203,00 €, aktualizované AirPods Pro z roku 2021 už majú kódové označenie MLWK3ZM/A a na Heureke nájdete najlacnejšiu ponuku od 219,00 €.

V prípade najnižších ponúk nie je cenový rozdiel príliš výrazný, no ak sa pozrieme na známych predajcov, tam predstavuje pokojne aj 50 € a to už nie je málo. Špeciálne to platí v situácii, keď AirPods Pro 2021 neprinášajú v podstate nič zásadné ale len podporu nabíjačky, ktorú zďaleka nevlastní každý používateľ.

Prečítajte si tiež  Spoločnosť Apple aktualizovala svoju obľúbenú nabíjačku

Ak teda chcete v tomto smere ušetriť, kúpte si radšej starší model z roku 2019, ktorého zásoby sa postupne míňajú. Veríme, že vás nesklame.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.