Na svete existuje len málo ľudí, ktorý sa nikdy nepohoršovali nad kvalitou káblov, ktoré spoločnosť Apple pribaľuje k svojim produktom. Samozrejme nie je reč o plátených odolných konektoroch pri prémiových produktoch. Človek by ale aj napriek tomu čakal, že pokiaľ vyhodíte nemalé množstvo peňazí za iPhone či MacBook, dočkáte sa kvalitného prostriedku ako ich nabíjať.

Prečítajte si tiež  Chcete odolnejší pletený Lightning kábel priamo od Apple? Tieto produkty ho ponúkajú

Verte či neverte, káble k Apple produktom neboli nekvalitné už od svojho počiatku. Prvé početné sťažnosti na trhanie a lámanie káblov sa objavili v roku 2007. Má to hneď niekoľko dôvodov. Prvým je, že Apple si v porovnaní s ostatnými firmami zakladá na vizuále o čosi viac. Práve preto sa dizajnéri rozhodli upustiť od posilňujúcich gumových drážok, ktoré dovtedy spevňovali kábel pred konektorom.

Dizajn je viac ako funkcionalita

Hrubšie a odolnejšie krytky káblov tak boli nahradené krajším a minimalistickejším riešením, no práve vďaka tomu je kábel tenší a pri ohýbaní má tendenciu sa lámať. To ale nie je všetko. Ďalším dôvodom je „zelená iniciatíva“ spoločnosti Apple, ktorá určitým spôsobom oslabuje niektoré z produktov.

Zdroj: Shouts

K lepšiemu nakladaniu so životným prostredím sa svojho času vo veľkom vyjadril aj Steve Jobs. Táto iniciatíva, ktorá vyústila k upusteniu od konvenčných no škodlivých chemických prímes má za úlohu ďalšie fyzické oslabenie výrobných materiálov. Najviac tomu „uškodilo“ to, že Apple prestalo používať odolné PVC a implementovalo jemnú gumu, ktorá je náchylná na trhanie.

Nie je kábel ako kábel

V prípade spoločnosti Apple to ale určite nie je posledné slovo. Hoci sa nezničiteľných káblov pri iPhonoch alebo iPadoch zrejme nikdy nedočkáme, firma sa zo svojich chýb poučila.

Dôkazom toho sú kvalitné textilné káble v balení iMacov alebo reproduktorov HomePod. Za zmienku stojí aj textilný kábel Lightning na USB-C, ktorý by sa v najbližších rokoch mohol predávať aspoň samostatne.

Zdroj: Portableone

Aký názor na kvalitu káblov z produkcie spoločnosti Apple máte vy? Patríte do skupiny kritikov alebo sa skôr prikláňate k ideológii samotnej firmy? Podeľte sa s nami o svoje skúsenosti a postrehy v sekcii komentárov pod článkom.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.