Spoločnosť Apple dodáva ku svojim produktom odjakživa aj nabíjacie káble, ktoré sú poväčšine biele a pogumované. No a aj keď výrobca tvrdí, že v rámci vývoja prebieha náročné testovanie v extrémnych podmienkach, v praxi sa stretávame s pomerne rýchlym opotrebovaním tohto typu príslušenstva.

Aby sme však spoločnosti Apple iba nekrivdili, v súčasnosti už Lightning káble, ktorých koncovka je tenšia (9 pinov namiesto pôvodných 30 pinov) vydržia podstatne dlhšie ako ich predchodcovia. Aj tak sa ale postupom času lámu a poškodzujú, čo má za následok nutnosť ich neskoršej výmeny.

Vedeli ste ale o tom, že niektoré Lightning káble od Apple sú pletené a tým pádom aj oveľa odolnejšie? V maloobchode ich ale nekúpite a k dispozícii sú len k určitým produktom.

Apple a jeho zvláštne rozhodnutie 

Zdroj: Twitter / ShrimpApplePro

Technologický gigant z Cupertina bol vždy preslávený svojimi kontroverznými riešeniami. Hoci ide o najhodnotnejšiu technologickú spoločnosť na svete, stále sa stretávame s krokmi, ktoré sú možno až trochu zarážajúce. Je snáď nad svetlo jasné, že pletené Lightning káble by mali byť dostupné pre produkty, ktoré často prenášame z miesta na miesto.

Medzi ne patrí napríklad iPhone, Apple Watch, MacBook či iPad. Apple sa však z nám neznámeho dôvodu rozhodlo, že pri nich zachová starú známu konštrukciu, ktorá počíta s bielym pogumovaním. Drobnou výnimkou je len nový MacBook Pro 14″ a 16″, v ktorého balení nájdeme MagSafe konektor s odolnejším pleteným káblom. Ináč sa však s touto technológiou ochrany stretávame len pri produktoch, ktoré nabíjame skôr sporadicky.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Dostanete sa ku nej napríklad pri kúpe Macu Pro z roku 2019 (áno čítate správne), či 24″ iMacu z roku 2021. Ak sa teraz pýtate, na čo je týmto počítačom Lightning kábel, odpoveď je jednoduchá. Slúži tu na nabíjanie príslušenstva, ako je Magic Keyboard, Magic Mouse a Magic Trackpad. A áno, aj pri samostatnom nákupe myši alebo klávesnice od Apple dostanete úplne rovnaký kábel.

Kompletný zoznam produktov, ku ktorým dostanete pletený Lightning kábel: 

  • Mac Pro (2019)
  • 24″ iMac (2021)
  • Magic Keyboard s Touch ID bez číselnej klávesnice
  • Magic Keyboard s Touch ID s číselnou klávesnicou
  • Magic Mouse
  • Magic Trackpad
Zdroj: The Newsprint

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.