Pokus, ktorý vyšiel na jednotku s hviezdičkou 

Poslať obálku generálnemu riaditeľovi spoločnosti Apple Timovi Cookovi sa síce zdá byť šialené, no zďaleka to nie je nemožné. Nemecký youtuber MegaLag sa rozhodol uskutočniť pokus, pri ktorom zabalil do obálky AirTag a z Frankfurtu ho poslal priamo do Cupertina aby sledoval jeho polohu.

Spolu s ním však odoslal rovnaké zariadenie aj do spoločnosti SpaceX a do Severnej Kórei aby videl, aký bude jeho osud. Výsledky sú zaujímavé.

Odpísalo iba Apple

AirTag, ktorý prišiel do SpaceX sa vo firme príliš dlho neohrial. Hoci bol adresovaný priamo Elonovi Muskovi, po cca 2 a pol týždňoch sa objavil v recyklačnom stredisku v kalifornskom Castaic.

Podobný príbeh čakal aj lokalizátor odoslaný do Severnej Kórei. Ako asi tušíte, k adresátovi toto zariadenie nikdy nedorazilo a namiesto toho bolo preposlané do Južnej Kórei. Problém je ale v tom, že v tejto krajine nie je z legislatívneho hľadiska povolená služba Find my, takže sa tu AirTag nedá používať (sledovať).

Prečítajte si tiež  AirTag ako sledovacie zariadenie pre psa? Apple sa od toho dištancuje

Posledný kúsok putujúci do amerického Cupertina však narazil na niekoho, kto má evidentne zmysel pre humor a zároveň si váži zákazníka. Aj keď prívesok nebol odoslaný priamo generálnemu riaditeľovi Timovi Cookovi z dôvodu množstva inej pošty (ktorú zrejme v Apple niekto triedi), Jonathan sa predsa len dočkal odpovede.

Ďakujeme, že ste sa s nami podelili o informácie ohľadom vášho projektu s AirTagom. Sme radi, že sa dozvedáme o kreatívnom využití lokalizátora AriTag a o tom, ako môže zlepšiť život našich zákazníkov. Ako si však asi viete predstaviť, pán Cook dostáva každý mesiac stovky listov od zákazníkov, ako ste aj vy. Bohužiaľ tak nie je schopný odpovedať na každú žiadosť osobne. Dúfame, že si svoj AirTag budete užívať aj naďalej hneď po tom, ako sa vráti z tejto cesty po celom svete“ Apple

Ako teda môžete vidieť sami, aj na prvý pohľad nezmyselný pokus môže skončiť s relatívne zaujímavým a prekvapivým výsledkom.

YouTube kanál MegaLag fungujúci od minulého roka stihol na niekoľkých videách získať už viac ako 100-tisíc sledovateľov a čísla rýchlo pribúdajú. Tento nápad mu teda možno odštartoval kariéru…

AirTag do Cupertina odoslal aj Dávid zo Slovenska

AirTag
AirTag od dávida zo Slovenska, ktorý putuje do amerického Cupertina

Na záver jedna zaujímavá informácia, ktorá nám prišla do redakcie len niekoľko dní dozadu. Náš čitateľ Dávid sa rozhodol zopakovať test a AirTag v hodnote 35 € poslal z Košickej pošty priamo do Cupertina.

Zariadenie zabalil do ochrannej fólie aby bez ujmy prežilo transport a do obálky doplnil aj vlastný list. Sám nevie, čo od tohto pokusu očakávať, no ako nám napísal, je veľmi zvedavý, či sa mu Airtag vráti alebo nie a či mu Apple pridá odpoveď.

Prípad budeme samozrejme sledovať a akonáhle získame viac informácií, dáme vám o osude zariadenia zo Slovenska vedieť. Sami v redakcii mu samozrejme držíme palce! ✊?

 

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.