Prepear sa dohodlo s Applom

Celý tento prípad sa objavil ešte v auguste 2020, kedy spoločnosť Apple zažalovala vývojárov aplikácie Prepear, kvôli logu hrušky, podobajúcemu sa na nahryznuté jablko. Samotný spor je považovaný za kuriózny a zbytočný, no obe firmy napokon dospeli k úspešnej dohode. Výsledok vás pobaví.

Tvorcovia Prepear prisľúbili, že svoje logo prispôsobia tak, aby s ním boli spokojní aj v Cupertine. Vďaka obrázkom v galérií sa môžete sami presvedčiť, že korekcia bola minimálna a piktogram hrušky sa nepodobá na nahryznuté jablko.

Prvé správy o dohode boli medializované už začiatkom januára 2021. Až teraz sa však stali oficiálnymi, nakoľko to potvrdila spoločnosť Apple. Prepear sa k ničomu nevyjadrilo, aby boli všetky procesy dotiahnuté do úspešného konca.

Na celom prípade je zaujímavé, že okamžite po žalobe zahájila spoločnosť Super Healthy Kids (materská spoločnosť Prepear) petíciu, v snahe zastaviť technologického giganta v nezmyselnom obvinení. V krátkom čase získala viac ako 250 000 podpisov od ľudí, ktorí žiadnu podobu v logách nevideli.

Na záver už doplníme iba slová generálneho riaditeľa Prepear, ktorý hovorí o úspešnom vyriešením problému s ochrannou známkou prostredníctvom dohody. S výsledkom je spokojný.

Napíšte nám do komentára, čo si o tom celom myslíte vy. Bol spor namieste alebo bol úplne zbytočný? My sa prikláňame ku druhej možnosti.

Prečítajte si tiež  Apple chystá iPad s gigantickým displejom. Príde ešte tento rok?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.