Nie je žiadnym tajomstvom, že v spoločnosti Apple pracujú na vývoji svojho vlastného headsetu, ktorý by mal byť predstavený koncom budúceho roka.

Analytik Ming-Chi Kuo (presnosť 76,6 %) sa teraz vyjadril ku niekoľkým detailom ohľadom tohto zariadenia, ktoré zhrnul v poznámke pre investorov.

- Reklama -

Podľa jeho slov má Apple pracovať na kompletnom headsete, ktorý bude podporovať technológiu Wi-Fi 6E aby vyhovoval potrebám vývojárov a zákazníkov. Tí budú očakávať od tohto výrobku špičkový a pohlcujúci zážitok. Neskôr ho vystriedajú elegantnejšie okuliare.

Wi-Fi 6 je podľa Kua výrazne lepšie než Wi-Fi 5, pretože ponúka vyššie prenosové rýchlosti a zároveň je menej energeticky náročné. Taktiež pracuje o poznanie stabilnejšie a podporuje používanie 120 Hz obnovovacej frekvencie pre displeje.

Neustále pripojenie k iPhonu a vlastný softvér. 

Prvý headset od Apple

Nedávno sa ku headsetu vyjadril aj portál The Information, ktorý tvrdil, že používatelia budú potrebovať neustále bezdrôtové pripojenie ku iPhonu alebo inému Apple zariadeniu aby si mohli užívať všetky AR/VR funkcie naplno. Prítomnosť moderného Wi-Fi 6E je teda v takomto prípade celkom logická.

No a ak vás zaujíma, aký softvér bude headset používať, odpoveď je „vlastný“. Technologický gigant vyvinie špeciálny operačný systém, postavený pravdepodobne na iOS, ktorý však bude umožňovať prehrávanie rôzneho obsahu, hranie hier alebo streamovanie videa v rámci videokonferencií.

Ako sme už avizovali na začiatku, zariadenie by sa mohlo svetu predstaviť koncom roka 2022. Do predaja sa však kvôli náročnejšej výrobe môže dostať až začiatkom roka 2023. Nechajme sa prekvapiť.

Myslíte si, že toto je revolúcia? Dajte nám vedieť do komentára.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.