Známy analytik Mingh-Chi Kuo (presnosť 74,6 %) zverejnil správu pre investorov, v ktorej tvrdí, že spoločnosť Apple zaháji výrobu prvého AR/VR Headsetu až koncom štvrtého štvrťroka 2022. Toto omeškanie pravdepodobne spôsobí, že zariadenie bude dostupné až na začiatku roka 2023 a nie 2022 tak, ako sa pôvodne predpokladalo.

Takto má vyzerať prvý Apple VR/AR Headset od AppleTechnologický gigant chce mať dokonalo prepracovaný softvér, ekosystém a taktiež všetky služby, ktoré sa budú týkať tohto produktu. Ich vývoj a testovanie však zaberie viac času, čo sa prejaví aj na neskoršom začatí výroby.

Kuo si myslí, že Apple má momentálne pred sebou hneď niekoľko veľkých výziev. Ako sám tvrdí, kľúčom k úspechu sú softvér, ekosystém a služby. Verí, že Apple chce vydať headset pre použitie s rôznymi aplikáciami, ktoré budú zamerané na viaceré odvetvia (zábava, výskum, pomoc pri rôznych profesiách a podobne).

Aby však boli skutočne zaujímavé, firma im musí venovať mimoriadnu pozornosť. Pre oslovenie konečného zákazníka, by mali ponúknuť niečo viac ako má dnes konkurencia. A nebudeme si klamať, že tá je s vývojom podobných produktov už poriadne ďaleko.

Ako bude vyzerať prvý headset od Apple? 

Takto má vyzerať prvý Apple VR/AR Headset od AppleDizajn prvého AR/VR Headsetu od Apple by mal byť podobný tomu, ktorý používa Oculus Quest, avšak v oveľa elegantnejšom prevedení. Taktiež sa môžeme dočkať prémiovejších a ľahších materiálov, lepšieho spracovania a mnoho iného pre čo najpohodlnejšie nosenie.

Prečítajte si tiež  iPhone 13 (60 Hz) vs iPhone 13 Pro (120 Hz) - Rozdiel vo výdrži batérie vás šokuje!

Vo vnútri zariadenia nájdeme výkonný procesor, pravdepodobne zo série Apple Sillicon, niekoľko kamier na snímanie okolitého prostredia a dokonca aj očí používateľa. Tie sa potom budú dívať do dvoch vysokokvalitných 8K displejov pre hodnoverné spravovanie rozšírenej reality.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -