Analytická spoločnosť DigiTimes dnes zverejnila informácie o tom, že si Apple rezervovalo počiatočnú výrobu 4nm čipov u svojho dodávateľa TSMC. Je to vôbec po prvýkrát, čo počujeme o tomto modernejšom výrobnom procese v súvislosti s jablkovou spoločnosťou.

Prvé 4nm procesory uvidíme podľa správy v bližšie nešpecifikovanom počítači Mac. Nepredpokladá sa ale, že to bude iMac s novým dizajnom, ktorý by sa mal ukázať v priebehu niekoľkých mesiacov. Apple sa skôr zameriava na jeho nástupcu, prípadne budúce generácie počítačov MacBook. Ich premiéra je odhadovaná na koniec roka 2021 alebo začiatok 2022.

- Reklama -

Apple sa chystá aj na A15 Bionic

Súčasťou zmluvy s TSMC bola tiež dohoda na produkcii procesora A15 Bionic, ktorý si odkrúti svoju premiéru v iPhone 12S (2021). Tento čip má byť produkovaný pomocou vylepšeného 5nm+ výrobného procesu, vďaka čomu bude výkonnejší a úspornejší v porovnaní s predchodcom.

Ako iste viete, práve vysoká spotreba energie je niektorým iPhonom 12 z minulého roka vyčítaná. Apple chce na tejto slabine zapracovať a okrem vylepšenia iných komponentov prispôsobí aj procesor.

Aj najmenší iPhone 12S mini môže mať vo finále výrazne dlhšiu výdrž, než jeho predchodca, hoci sa po vizuálnej stránke skoro vôbec nezmení. Pomôže tomu aj väčší akumulátor či modernejší 5G modem.

Napíšte nám do komentára, aký procesor máte vo svojom iPhone, iPade či Macu vy a do akej miery ste s ním spokojní.

- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here