Technologický gigant z Cupertina sa potrebuje poučiť z vlastných chýb a svojmu kompaktnému smartfónu z radov vlajkových lodí chce dať ešte jednu šancu. Je skoro isté, že napriek komerčnému neúspechu iPhonu 12 mini príde nástupca s názvom iPhone 12S mini alebo iPhone 13 mini.

Zariadenie bude disponovať všetkými vylepšeniami väčších verzií a tak sa môžeme tešiť na výkonnejší procesor, prepracované fotoaparáty, drobné dizajnové zmeny (nazvať by sme ich mohli ako vizuálne korekcie) a ďalšie novinky. Ako však Apple vyrieši problém so slabou výdržbou batérie na jedno nabitie, ktorý odrádza väčšinu fanúšikov od kúpy? Existujú hneď tri možnosti!

- Reklama -

V prvom rade sa máme dočkať zväčšenia kapacity samotného akumulátora, čo však nebude nič zásadné. Batéria by mohla narásť o 5-15% vďaka novým technológiám výroby a tak isto zmenám vo vnútri hardvéru zariadenia. Určite nám dáte za pravdu, že už toto by mohlo pomôcť k výraznému zlepšeniu výdrže.

Nový procesor a 5G modem

Apple to však myslí naozaj vážne a do iPhonu 12S mini nainštaluje aj šetrnejšie komponenty. Jedným z nich má byť nový modem pre 5G signál –  Snapdragon X60 5G, ktorý sa javí ako výrazne úspornejší oproti modemu Snapdragonom X55 (7nm), ktorý sa používa v iPhone 12 mini dnes.

Na záver tu máme procesor A15 Bionic, ktorý bude taktiež (ako A14 Bionic) produkovaný pomocou 5nm procesu, avšak inžinieri zapracujú na tom aby bol výrazne úspornejší a samozrejme výkonnejší. Výsledkom by mal byť oveľa dlhší čas používania na jedno nabitie.

iPhone 12 mini vydrží bežnému používateľovi pokojne aj celý deň, no ak zvyknete toto zariadenie zaťažiť, bavíme sa skôr o 3/4 či 1/2 dňa. Ak by bol nástupca povedzme o 20-25% úspornejší, vo výsledku by to možno stačilo na to, aby si ho zákazníci obľúbili. Napíšte nám do komentára, ako sa na to pozeráte vy!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -