Známy leaker Max Weinbach (presnosť 67,1%) zverejnil ďalšie informácie, ktoré sa týkajú pripravovaného iPhonu 12S/12S Pro. Nové smartfóny sa nám ukážu v septembri alebo v októbri, no môže sa stať, že zo začiatku predaja budú nedostupné (rovnako ako iPhone 12 v roku 2020).

Apple sa nechystá priniesť revolúciu, ale skôr evolúciu aktuálneho modelu. Zariadenie bude disponovať hranatým dizajnom s viacerými úpravami, vďaka ktorým ho hravo rozoznáme od predchodcu. Medzi najzásadnejšie rozlišovacie prvky má patriť menší výrez pre prednú kameru a Face ID, či prepracovaný panel so zadnými fotoaparátmi. Jeho farba by mohla byť čierna (ako na iPade Pro) a šošovky budú vytŕčať do priestoru o niečo menej ako dnes.

- Reklama -

Nové farby a povrchová úprava

Aby toho nebolo málo, iPhone 12S dostane aj odlišné farebné prevedenia. Technologický gigant vraj experimentuje s oranžovo-bronzovou farbou, no zatiaľ nie je jasné, či sa objaví aj v predaji. Čo sa ale skoro určite zmení bude čierna s názvom Graphite, ktorá by mala byť na prvý pohľad o niečo tmavšia.

V Cupertine sa tak isto začali zaoberať problémom, na ktorý sa sťažovali mnohí recenzenti či bežní používatelia. Na modeloch „Pro“ z nehrdzavejúcej ocele sa ľahko zachytávajú odtlačky prstov, čo nevyzerá práve dobre. Riešením má byť dodatočná povrchová úprava pre ich elimináciu.

iPhone 12S dostane lepšie fotoaparáty, výkonnejší procesor A15 Bionic, väčšie akumulátory a niekoľko ďalších noviniek, ktoré oceníme v praxi. Zabudnúť máme na USB-C alebo bezportový dizajn, pričom si firma zachová Lightning.

Napíšte nám do komentára, čo od tohtoročného iPhonu očakávate vy. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.