Hoci spoločnosť Apple ešte nevstúpila na trh so skladacími technológiami, podľa novej správy by cupertínsky gigant mohol v najbližších rokoch vydať svoj prvý skladací produkt. Informuje o tom portál Appleinsider.

Zdroj tejto informácie je pri tom veľmi prekvapivý, nakoľko ide o oddelenie Mobile Experience spoločnosti Samsung. Tá je považovaná za najväčšieho konkurenta Apple.

- Reklama -

Práve pracovníci Mobile Experience sa stretli s dodávateľmi komponentov a ako dopĺňa portál TheElec, tento trh má optimistickú budúcnosť. Nemôžeme sa teda čudovať tomu, že samotná technológia už zaujíma aj spoločnosť Apple, hoci tá sa zatiaľ tvári, že s ňou nechce mať nič spoločné.

Spoločnosť Samsung MX dokonca verí, že spoločnosť Apple predstaví svoje prvé skladacie zariadenie najneskôr do roku 2024. Horšou správou ale je, že nepôjde o očakávaný skladací iPhone.

Dôvodom je fakt, že súčasné skladacie smartfóny sú príliš „neohrabané a ťažké“ čo sa vôbec nehodí ku dizajnovej etike spoločnosti Apple. Firma teda na tento vlak nastúpi až vtedy, keď bude na sto percent pripravená. A to môže trvať roky.

Ako bude vyzerať prvé skladacie zariadenie od Apple?  

Zdroj: Luna Display

Na druhej strane by ale nová skladacia technológia mohla byť využitá v úplne inom produkte, ktorý by bol akýmsi hybridom medzi iPadom a MacBookom. Používateľom by to prinieslo ešte väčšiu flexibilitu pri práci a vďaka novým procesorom zo série Apple Sillicon by mohlo mať takéto zariadenie aj extrémny výkon.

Dokonca sa už objavili špekulácie, že spoločnosť Apple hľadá dodávateľa ohybných OLED panelov. Medzi firmy, s ktorými by chcel cupertinský gigant spolupracovať patrí Samsung aj LG, nakoľko práve títo dvaja výrobcovia majú s produkciou skladacích displejov už dnes bohaté skúsenosti. Uvidíme teda, čo prinesie čas. Každopádne rok 2024 nie je až tak ďaleko!

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -