Hoci spoločnosť Apple ešte nevstúpila na trh so skladacími technológiami, podľa novej správy by cupertínsky gigant mohol v najbližších rokoch vydať svoj prvý skladací produkt. Informuje o tom portál Appleinsider.

Zdroj tejto informácie je pri tom veľmi prekvapivý, nakoľko ide o oddelenie Mobile Experience spoločnosti Samsung. Tá je považovaná za najväčšieho konkurenta Apple.

Práve pracovníci Mobile Experience sa stretli s dodávateľmi komponentov a ako dopĺňa portál TheElec, tento trh má optimistickú budúcnosť. Nemôžeme sa teda čudovať tomu, že samotná technológia už zaujíma aj spoločnosť Apple, hoci tá sa zatiaľ tvári, že s ňou nechce mať nič spoločné.

Spoločnosť Samsung MX dokonca verí, že spoločnosť Apple predstaví svoje prvé skladacie zariadenie najneskôr do roku 2024. Horšou správou ale je, že nepôjde o očakávaný skladací iPhone.

Dôvodom je fakt, že súčasné skladacie smartfóny sú príliš „neohrabané a ťažké“ čo sa vôbec nehodí ku dizajnovej etike spoločnosti Apple. Firma teda na tento vlak nastúpi až vtedy, keď bude na sto percent pripravená. A to môže trvať roky.

Ako bude vyzerať prvé skladacie zariadenie od Apple?  

Zdroj: Luna Display

Na druhej strane by ale nová skladacia technológia mohla byť využitá v úplne inom produkte, ktorý by bol akýmsi hybridom medzi iPadom a MacBookom. Používateľom by to prinieslo ešte väčšiu flexibilitu pri práci a vďaka novým procesorom zo série Apple Sillicon by mohlo mať takéto zariadenie aj extrémny výkon.

Dokonca sa už objavili špekulácie, že spoločnosť Apple hľadá dodávateľa ohybných OLED panelov. Medzi firmy, s ktorými by chcel cupertinský gigant spolupracovať patrí Samsung aj LG, nakoľko práve títo dvaja výrobcovia majú s produkciou skladacích displejov už dnes bohaté skúsenosti. Uvidíme teda, čo prinesie čas. Každopádne rok 2024 nie je až tak ďaleko!

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Nová reklama od Apple, natoč film s iPadom!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -