Na internete sa objavila nová kampaň od spoločnosti Samsung, ktorá chce získať používateľov iných značiek na svoju strany. Pomerne jednoduchým spôsobom môžeš Samsungu odpredať svoj starý telefón. Má to ale podmienku. Samsung vám vymení starý iPhone za nový Galaxy S10. Musíš si ho ale najprv zakúpiť.

Samsung vám vymení starý iPhone za nový Galaxy S10

Uvažovali ste niekedy nad tým, že by ste prešli na druhú stranu rieky? Teraz vás samozrejme nechceme odrádzať od Apple, po WWDC19 zase naberá obrátky. Ak by ste ale chceli predsa len vyskúšať niečo iné, máte na to možnosť.

- Reklama -

Samsung sa svojou novou službou pokúsi získať čo najviac Apple používateľov (ale aj iných výrobcov) na svoju stranu. Má to ale jednu podmienku. Tou podmienkou je samozrejme kúpa nového zariadenia priamo od Samsungu ináč by sa to firme neoplatilo. Musíte si zakúpiť vlajkovú loď S10 a potom na vás čakajú výhodné odkupné bonusy na stránkach novysamsung.sk.

https://youtu.be/nUpiC-IXl5Y

Koľko dostanete za starý iPhone?

Pokiaľ ste si mysleli, že za starý iPhone dostanete smiešne sumy, nie je to celkom tak. Samotný Samsung je ochotný platiť pomerne výhodne čo by mohlo používateľov reálne viesť k tomu aby túto službu využili. Apple taktiež niečo podobné skúšalo (v zahraničí) avšak výkupné ceny starých iPhonov boli skoro vždy smiešne a nereálne voči trhovej hodnote zariadenia. Je logické, že odpredajové ceny sú nižšie, predsa len má firma s použitým produktom náklady.

Avšak na druhú stranu ak je podmienkou kúpa nového zariadenia, mala by sa vyplácať skutočná trhová cena produktov (nehovoriac o tom, že Apple vedeli novšie iPhony stále zrepasovať a veľmi výhodne ich predať). Bolo by to fér pre obe strany.

Čo sa týka cien, tak tie sú rôzne. Všetky sa tu vypísať nedajú, nakoľko to nebude prehľadné. Overte si ich na tejto stránke. Len tak pre zaujímavosť. Najstarším Apple zariadením, ktoré môžete do Samsungu poslať je model 5S 16GB. Za ten dostanete 124€ (podotýkame, že za nový telefón). Za použitý dostanete v perfektnom stave s krabicou 87€. To je len o pár euro menej ako je jeho reálna trhová cena. Za bežný použitý iPhone 7 128GB v perfektnom stave dostanete 355€ čo je opäť reálna cena. Za použitú najvyššiu vlajkovú loď iPhone XS MAC 512GB dostanete ale iba 794€ čo určite nie je adekvátna cena. Tak čo vyskúšate to?

Samsung vám vymení starý iPhone za nový Galaxy S10. Dostanete stovky eur.
Samsung vám vymení starý iPhone za nový Galaxy S10. Dostanete stovky eur.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.