Generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook môže oslavovať ďalší veľký úspech. Zaradený bol do rebríčka TOP 100 najvplyvnejších ľudí roku 2022 podľa časopisu TIME. Umiestnenie získal v kategórii „Titáni“.

Časopis každý rok vyhodnocuje aktivity rôznych celebrít, manažérov, hercov, hudobníkov a ďalších, na základe čoho zostavuje svoj prestížny zoznam. Tim Cook tu však nie je nováčikom a v minulosti sa už niekoľkokrát ocitol v „TOP 100“. Naposledy to bolo iba pred rokom.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Kategória Titáni, do ktorej Cook spadá, zahŕňa priekopníkov, vodcov, umelcov a ikony. Profil generálneho riaditeľa Apple napísala Laurene Powell Jobsová, bývala manželka zakladateľa spoločnosti Steva Jobsa. Ten zomrel ešte v roku 2011 a práve po ňom prevzal technologického giganta Tim Cook.

„Apple je životným dielom Tima Cooka. Keďže produkty a princípy spoločnosti Apple ovplyvňujú samotnú podstatu súčasného života, Timova práca si vyžaduje nielen obchodnú, ale aj filozofickú múdrosť. Po viac ako desiatich rokoch na čele spoločnosti si Tim získal miesto nielen ako jeden z najobdivovanejších výkonných riaditeľov na svete, ale aj ako príklad morálneho vedenia, starostlivosti o životné prostredie a ľudskosti.“ 

Na tohtoročnom zozname TIME 100 sú aj Volodymyr Zelensky, Simu Liu, Zoë Kravitz, Michelle Yeoh, Zendaya, Amanda Seyfried, Oprah Winfrey, Mary J. Blige a Quinta Brunson.

Celý zoznam si môžete pozrieť na webovej stránke TIME.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -