Uvedenie iPhonu 4S predstavovalo ďalší významný krok v ceste jablkovej spoločnosti. Okrem posunu v prípade hardvéru sme sa ale dočkali obrovskej revolúcie, v podobe hlasovej asistencie. O prvé predstavenie legendárnej Siri sa postaral vedúci marketingu Phil Schiller a šéf vývoja iOS Scott Forstall.

Či už sme zo Siri ako technológie nadšení alebo nás mrzí, že sa Apple ešte stále neprekonalo a nepriniesla podporu aj pre slovenský jazyk, je nutné skonštatovať jedno. V roku 2011 sme boli svedkami príchodu ohromnej technologickej novinky, ktorá redefinovala funkcionalitu a spôsob, akým používame elektronické zariadenia a technológie vôbec.

- Reklama -
Prečítajte si tiež  Slovenská Siri zmení spôsoby, akými používame iPhone, iPad alebo Mac.

Za uplynulé roky sme sa dočkali konkurenčných softvérov, ktoré sa napokon na trhu ujali lepšie ako jablková Siri. Podklady pre túto funkciu však ako prvý priniesol práve kalifornský gigant.

Apple sa rok čo rok zaväzuje o podporu a zlepšovanie funkcionality svojej hlasovej asistencie, no v porovnaní s Google Asistentom alebo Alexou od Amazonu výrazne zaostáva. Vráťte sa s nami v čase a pozrite sa na predstavenie iPhonu 4S, ktoré sprevádzali práve prvé krôčiky k Siri tak, ako ju poznáme dnes.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJYouTube
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.