Spoločnosť Apple neustále pracuje na svojom hlasovom asistentovi Siri, ktorý prišiel na trh po prvýkrát ešte v roku 2011 popri uvedení iPhonu 4S. Táto technológia je však v dnešnej dobe značne zastaralá a zaslúžila by si väčší upgrade. Apple o tom síce vie, no zlepšenia zatiaľ dokáže ponúkať len relatívne pomalým tempom. Jedného sme sa dočkali aj po predstavení iOS 17.

Nehovoríme teraz o zmene povelu, ktorý slúži na privolanie Siri a Apple o ňom informovalo na konferencii WWDC 2023. Namiesto pôvodného „Hey Siri“ budeme môcť od septembra hlasového asistenta oslovovať skráteným „Siri“, čo môže prísť niektorým používateľom jednoduchšie a hlavne prirodzenejšie.

Ako ale informuje portál Macrumors, Siri má byť v iOS 17 vybavená ešte jednou špecialitou. Aj keď o tom Apple oficiálne neinformovalo, vývojárom sa podarilo v poslednej beta verzii detegovať dva nové „britské“ hlasy, ktoré si je možné vybrať v nastaveniach operačného systému.

Doposiaľ boli k dispozícii dva britské hlasy, no po novom si bude možné zvoliť aj tretiu, či štvrtú možnosť.

Podľa zahraničných médií znejú nové hlasy omnoho prirodzenejšie, než tie, s ktorými sa môžete stretnúť v operačnom systéme iOS 16. Pre väčšinu populácie, ktorá používa Siri a komunikuje s ňou v anglickom jazyku je to pozitívne vylepšenie.

Apple zaspalo so Siri dobu 

Škoda len, že sa spoločnosť Apple stále nezapodieva skôr rozšírením podpory Siri pre nové jazyky, vrátane toho slovenského, alebo aspoň českého.

Firma akoby zaspala dobu a konkurencia jej v tomto smere nečakane rýchlo uteká. Našťastie sa však objavili informácie, že Apple už pracuje na vlastnej umelej inteligencii, ktorá by mala byť alternatívou pre ChatGPT od OpenAI.

Reklama
Reklama

Možno je to teda predzvesť najväčšieho upgradu pre Siri v jej 12 ročnej histórii. Nechajme sa prekvapiť. Dajte nám vedieť do komentára, či využívate Siri a ak áno, v akom jazyku s ňou komunikujete. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  5 aplikácii ,ktoré sú práve teraz zadarmo
Môže ťa zaujímať
- Reklama -