O tom, že AirTag je šikovné zariadenie, ktoré kúpite za najlepšiu cenu na Slovensku tu sme písali niekoľkokrát. Dnes však Slovák zažil prípad, v ktorom mu zachránil auto. Informovala o tom známa skupina HAKA na svojom Facebooku.

Zakladateľ združenia HAKA Štefan Farkaš zverejnil správu od člena skupiny, ktorý opisuje svoju skúsenosť so zariadením AirTag, ktoré mu ochránilo staršie vozidlo Škoda Octavia 2 (edition 100) v hodnote niekoľkých tisíc eur.

Zlodeji si robia zálusk aj na takéto staršie modely. Majiteľ podľa vlastných slov už v minulosti zaznamenal pokus o krádež a preto si kúpil AirTag za 33 €, ktorý do vozidla schoval a vďaka ktorému ho dokázal v priebehu 15 minút od príjazdu polície na miesto činu lokalizovať počas druhého pokusu o odcudzenie. Pokiaľ chcete AirTag za najlepšiu cenu, kúpiť si ho môžete tu.

Šikovný trik, ako lokalizovať auto a možno aj zlodejov 

Ako sám uvádza, signál z AirTagu sa šíri prakticky do každého iPhonu, ktorý sa k nemu priblíži na niekoľko metrov. Anonymizované dáta sú potom automaticky odosielané do sieťe služby Nájsť, vďaka čomu AirTag nepotrebuje GPS a ani mobilné pripojenie ale iba Bluetooth LE. No a presne toto sa ukázalo ako výhodné v prípade poslednej krádeže vozidla.

Samozrejme, zlodeji sú sofistikovaní a aj AirTag sa môže po čase prezradiť hlasným pípaním, ktoré indikuje, že sa vzdialil od svojho majiteľa a cudzieho človeka upozorňuje na možné sledovanie. Spoločnosť Apple týmto spôsobom bojuje proti stalkerom.

Nedeje sa to ale hneď a ak zlodej ukradne auto, niekde ho zaparkuje a potom sa ku nemu pokojne aj niekoľko dní nevráti (je to bežná prax), prítomnosť AirTagu možno ani nespozoruje.

Sám autor príspevku odporúča, aby ste si aspoň takýmto jednoduchým spôsobom zabezpečili svoje vozidlo aj vy. Môže vám to zachrániť tisíce eur a investícia je to naozaj minimálna.

Navyše, ak si kúpite štyri kusy AirTagu, dokopy zaplatíte 119 €, čo je v prepočte na jeden kus stále menej ako 30 €. Tak na čo ešte čakáte? Najvýhodnejšie ponuky na nákup štyroch AirTagov v našej krajine nájdete tu.

Kúpte si príslušenstvo na AirTag od Loopi

AirTag kľúčenka
Zdroj: Loopi

Keď už budete mať viac kusov AirTagu a nebudete si ho chcieť nechávať len v aute, nezabudnite na kľúčenku, v ktorej ho budete nosiť. Vybrať si môžete na internetovej stránke Loopi, kde nájdete široký sortiment Apple príslušenstva.

Klasická silikónová kľúčenka stojí iba 7,99 € zatiaľ čo za prémiové kožené vyhotovenie zaplatíte stále príjemných 12,99 . Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Apple už nemá v pláne predstaviť väčší iMac. Je budúcnosť tohto obľúbeného počítača stratená?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -