Apple sa nedávno postaralo o aktualizáciu všetkých noviniek, ktorých sa dočkáme s príchodom nového systému iOS 15. Updatu sa dočká aj sieť Find My, ktorá poskytuje lokalizačné služby pre celé portfólio jablkových zariadení.

Prečítajte si tiež  Príchod AirPods 3 je za rohom. Slúchadlá zamierili do produkcie

Podporu pre určenie polohy prostredníctvom funkcie Find My dostanú aj modely AirPods Pro a AirPods Max. Nedočkáme sa jej však pri prvotnej vlne spustenia iOS 15, ale ako to Apple opisuje – neskôr v priebehu tejto jesene.

Firma nešpecifikovala dôvod, na základe ktorého sa funkcie nedočkáme hneď pri pilotnom spustení novej aktualizácie. nebude sa však jednať o jedinú možnosť, ktorá sa svojho debutu dočká až neskôr, v priebehu tohto roka. Rovnaký scenár čaká aj funkcie SharePlay pre aplikáciu Facetime alebo pridanie nových prvkov do virtuálnej peňaženky Wallet.

iOS 15 novinky WWDC 2021

Dnes večer sa po vyše troch mesiacoch beta testovania dočkáme nového iOS 15. Podmienky pre inštaláciu softvéru ostávajú rovnaké ako v prípade iOS 14, čiže systém nainštalujete dokonca aj na pôvodný iPhone SE prvej generácie alebo iPhone 6S. Novšie zariadenia sú pre inštaláciu samozrejmosťou. Nenechajte si ujsť ďalšie články z našej redakcie, ktoré sú venované práve očakávanej aktualizácii systému iOS 15.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.