Spoločnosť Apple je preslávená svojou posadnutosťou ku bezpečnosti pri všetkých softvérových aj hardvérových produktoch. Týka sa to tiež bezdrôtových slúchadiel, ktoré sa z času na čas dočkajú nového firmvéru. Ten posledný je veľmi dôležitý.

Ako informuje Apple na svojich oficiálnych internetových stránkach, pokiaľ vlastníte slúchadlá AirPods alebo Beats, teoreticky môžete byť vystavení zbytočnej bezpečnostnej hrozbe. Vyhnúť sa jej dá len inštaláciou aktualizácie, ktorá vyšla nedávno.

Ak máte akékoľvek AirPods, update firmvéru nesie označenie „5E133“ a ak Beats Fit Pro, alebo Powerbeats Pro, ide o označenie „5B66„. Aktualizácia sa teda týka skoro všetkých slúchadiel, ktoré má firma v ponuke.

No a čo vlastne rieši? Technologický gigant býva pri konkretizácii podobných problémov veľmi stručný, avšak portál Macrumors upozorňuje, že chyba by mohla umožniť cudzím útočníkom získať prístup ku vašim slúchadlám prostredníctvom pripojenia cez Bluetooth, na základe čoho by bolo možné sfalšovať zdrojové zariadenie a prehrávať vám obsah, ktorý ste si vôbec nepustili.

Ťažko povedať, ako by sa dala táto technika využiť v praxi, no teoreticky môžu existovať vysoko-sofistikované podvody, pomocou ktorých by hackeri dokázali uskutočniť falošné telefonáty a podobne. A aj keď je veľmi nepravdepodobné, že by ste na takýto pokus naleteli, vždy je lepšie byť v stopercentnom bezpečí.

Ako si nainštalovať nový firmvér pre AirPods? 

V prípade slúchadiel je aktualizácia o niečo odlišnejšia ako u ostatných zariadení od Apple. Všetko prebieha automaticky a bezdrôtovo cez váš iPhone. Našťastie ale existuje možnosť, vďaka ktorej si viete overiť aktuálnu verziu firmvéru. Skontrolujete ju takto:

  • Pripojte svoje AirPods k zariadeniu so systémom iOS.
  • Otvorte aplikáciu Nastavenia.
  • Klepnite na Všeobecné.
  • Klepnite na Informácie.
  • Klepnite na AirPods‌‌‌‌.
  • Pozrite sa na číslo vedľa položky „Verzia firmvéru“.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple AR/VR headset by sa mohol predstaviť už čoskoro. Pomôcť tomu má aj iOS 16
Môže ťa zaujímať
- Reklama -