Ak vlastníte jeden z modelov jablkových slúchadiel AirPods, zbystrite pozornosť. Apple vydalo novú verziu firmvéru, ktorý odporúča nainštalovať všetkým používateľom.

Nový firmvér nesie označenie 5E135 a je určený pre všetky generácie modelov AirPods, AirPods Pro a AirPods Max. Inštalácia je preto možná pre všetky slúchadlá, ktoré gigant z Cupertina doteraz vydal.

Spoločnosť Apple zatiaľ neponúkla žiadne poznámky k vydaniu, ako tomu zvykne byť v prípade systémových aktualizácií. Okrem dokumentu o vydaní, ktorý je dostupný na oficiálnej stránke teda veľa neprezrádza.

Prečítajte si tiež  AirPods môžu dostať displej ako JBL Tour Pro 2? Naznačilo to priamo Apple

Aktualizácie sa však s najväčšou pravdepodobnosťou týkajú opráv konektivity a bug fixov s prehrávaním. Používatelia sa s nimi zriedkavo stretávajú naprieč všetkými generáciami AirPods. Rovnako tak update firmvéru môže súvisieť aj s aktualizáciou iOS 16.4.1, ktorú Apple vydalo začiatkom tohto týždňa.

AirPods firmware update
Zdroj: SvetApple

Ako si nainštalovať nový firmvér pre AirPods? 

V prípade slúchadiel je aktualizácia o niečo odlišnejšia ako u ostatných zariadení od Apple. Všetko prebieha automaticky a bezdrôtovo cez váš iPhone. Našťastie ale existuje možnosť, vďaka ktorej si viete overiť aktuálnu verziu firmvéru. Skontrolujete ju takto:

  • Pripojte svoje AirPods k zariadeniu so systémom iOS.
  • Otvorte aplikáciu Nastavenia.
  • Klepnite na Všeobecné.
  • Klepnite na Informácie.
  • Klepnite na AirPods‌‌‌‌.
  • Pozrite sa na číslo vedľa položky „Verzia firmvéru“.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -