Ako uvádza portál Macrumors, spoločnosť Apple dnes postihujú rozsiahle výpadky celého spektra služieb, pričom tento problém je globálny a týka sa aj Slovenska. Pokiaľ sa vám v najbližších minútach alebo hodinách nebude dariť spojiť sa zo serverom, nezúfajte. Technologický gigant už určite pracuje na náprave.

Obrovský výpadok bol na Slovensku podľa portálu downdetector zaznamenaný približne o 17:30, pričom jeho vplyv pociťujeme aj o hodinu neskôr. S rovnakým scenárom sa stretávame aj v zahraničí, kde boli prvé výpadky hlásené už o 17:15. Väčšina podobných problémov zvykne v prípade spoločnosti Apple zmiznúť do niekoľkých minút, no dnes to akosi neplatí.

Medzi postihnuté služby a aplikácie patria App Store, iCloud, Siri, iMessage, Apple Maps, Apple Music, Apple Podcasts, Apple Fitness+, Apple TV+, Find My, FaceTime, Poznámky, Akcie a mnohé ďalšie…

Ako tiež vyplýva z príspevkov na sociálnej sieti na Twitteri a ďalších online platformách, webová stránka spoločnosti Apple pre vývojárov je kvôli problémom so serverom takisto nedostupná. Na ďalšie podrobnosti ohľadom výpadku si ešte budeme musieť počkať.

Ak ste zaznamenali nečakané problémy aj vy, dajte nám o nich vedieť do komentára. No a pokiaľ vás výpadok priamo trápi, skúste na pár hodín využívať alternatívne služby (pokiaľ je to samozrejme možné). Akonáhle sa dozvieme niečo nové, budeme vás informovať.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  iPhone 14 / 14 Pro a ich finálne farby. Takto by mala vyzerať celá ponuka
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.