Spoločnosť Apple dnes zdôraznila pokračujúci rast a rozširovanie svojich služieb v roku 2021. Vo svojej správe hovorila o tom, aké úspechy zaznamenali App Store, Apple Music, Apple Maps, Apple Pay, Apple News, Apple Podcasts, Apple Fitness+, Apple TV+, Apple Arcade a mnoho ďalších.

„Portfólio služieb spoločnosti Apple sa v roku 2021 ukázalo ako kľúčové, pretože ľudia na celom svete hľadali nové spôsoby zábavy, informácií, pripojenia a inšpirácie,“ – povedal šéf služieb spoločnosti Apple Eddy Cue a zároveň dodal, že technologický gigant má v tomto momente viac ako 745 miliónov aktívnych predplatiteľov z celého sveta.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Apple sa oplatí investovať do služieb. Je to stroj na peniaze 

Apple má rekordných 1,5 miliardy aktívnych zariadení po celom svete!

Firma uviedla, že vývojári predávajúci digitálny tovar a služby zarobili od spustenia App Store v roku 2008 viac ako 260 miliárd dolárov, čo predstavuje nový rekord v ročných príjmoch. Pred 12 mesiacmi to bolo „iba“ 200 miliárd dolárov.

Ďalšou zaujímavosťou je, že zákazníci spoločnosti Apple minuli v roku 2021 medzi Štedrým dňom a Silvestrom viac peňazí, než kedykoľvek predtým. V porovnaní s rovnakým obdobím v priebehu roka 2020 bol zaznamenaný viac ako dvojciferný nárast. Apple však nezverejnilo konkrétnu finančnú čiastku.

Prečítajte si tiež  Byť šéfom Apple sa oplatí. Tim Cook zarába rozprávkové peniaze

Ukázalo sa tiež, že peňaženka v iPhone (aplikácia Wallet) je veľmi populárna a podporuje ju stále viac spoločností. V uplynulých 12-tich mesiacoch sa pomocou nej zakúpilo cez 30 miliónov digitálnych vstupeniek na športové zápasy, koncerty a iné podujatia. Stále sa však bavíme len o regiónoch USA a Kanada.

Za zmienku tiež stojí, že pomerne nenápadná služba Apple TV+ získala od svojho uvedenia na trh v roku 2019 už 763 nominácií na ocenenia a dokopy až 190 rôznych ocenení. Dá sa teda predpokladať, že Apple bude do odvetvia služieb investovať svoj čas a peniaze aj naďalej.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.