Spoločnosť Apple vydala novú aktualizáciu firmvéru určenú pre svoje sledovacie zariadenie AirTag. Aktualizácia má číslo zostavy 1A301, čím nahrádza predošlú verziu označovanú ako: 1A291.

Zatiaľ nie je jasné, aké nové funkcie má firmvér zariadeniu pridať, keďže spoločnosť Apple neposkytla žiadne bližšie poznámky k vydaniu. Jeho postupné zavádzanie je však v niečom predsa len iné.

Technologický gigant totiž plánuje vydávať tento firmvér priebežne, takže nie každý ho uvidí hneď. 1 % používateľov sa s ním stretne už dnes, 10 % 3. mája, 25 % 9. mája a 13. mája bude k dispozícii pre úplne všetkých používateľov.

Toto postupné zavádzanie umožňuje spoločnosti Apple uistiť sa, že aktualizácia firmvéru funguje bez akýchkoľvek problémov predtým, než bude nainštalovaná na všetkých zariadeniach.

Aktuálnu verziu firmvéru pre AirTag môžete skontrolovať prostredníctvom aplikácie Nájsť. V nej si vyberiete predmety, kliknete na svoj AirTag a po opätovnom kliknutí na jeho názov môžete vidieť údaje ako sú aktuálna poloha, sériové číslo a takisto aktuálnu verziu firmvéru.

Dôležité je tiež upozorniť na to, že aktualizáciu pre AirTag nemožno vynútiť, pretože sa zvyčajne inštaluje bezdrôtovo prostredníctvom pripojeného iPhonu. Ak chcete mať istotu, že sa aktualizácia uskutoční, môžete umiestniť AirTag ku blízkosti svojho iOS zariadenia. Ako však bolo uvedené vyššie, rad na vás môže prísť až za dva týždne.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -