Vyzerá to tak, že dnešná ranná pesimistická správa, ktorá sa týkala slabnúceho záujmu o iPhone 13 spôsobila, že spoločnosť Apple stráca svoju hodnotu. Investori sa jednoducho preľakli a preto predali svoje akcie. Našťastie však zatiaľ nejde o nič závažné.

Dôležité je podotknúť, že firma odolala všeobecnému poklesu akcií v dôsledku obáv z nového variantu koronavírusu „Omicron“, ktorý sa týkal mnohých iných firiem.

Apple dokonca v tomto „červenom“ období rástlo do zelených čísel a opäť sa dostalo na hodnotu presahujúcu 2,7 bilióna dolárov. Čoskoro to však už platiť nemusí.

Hodnota Apple klesla až o 3 %

Tim Cook - CEO spoločnosti AppleAko ukazujú informácie z burzy, na základe poslednej správy od Bloombergu, ktorá bola určená pre akcionárov, prišla firma behom 24 hodín až o 3 % hodnoty. Takéto správanie trhu sa ale dalo očakávať, pretože keď slabnú predaje najdôležitejšieho produktu v portfóliu značky, je to vcelku veľký problém.

Prečítajte si tiež  Z Apple handričky sa stáva hit! Pozrite sa na koncept "Apple Polishing Cloth" v rôznych farbách

Ak sa pýtate, prečo má iPhone 13 pred sebou otáznu budúcnosť, odpoveď je jednoduchá. Toto zariadenie je stále nedostupné (hoci sa to postupne zlepšuje) a to zapríčiňuje, že veľa zákazníkov sa ku nemu dostane až začiatkom roka 2022.

V danom období však nepôjde o takú novinku ako dnes a tým stratí svoju atraktivitu. Veľa používateľov teda radšej počká do septembra na ďalší model alebo dokonca prejde ku konkurencii.

Uvidíme ako sa bude celá situácia na trhu vyvíjať. Je zvykom, že na prelome rokov dosahuje Apple rekordné finančné výsledky. Snáď sa to teda podarí aj v najbližších týždňoch a mesiacoch! Budeme držať palce.

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.