Najpopulárnejšia hudobní stramovacia služba na svete ponúka rôzne balíčky predplatného. Patrí medzi ne samozrejme aj rodinné zdieľanie. Nie každý, kto ho ale využíva vytvára rodinu. Spotify si posvieti na tých, ktorí zneužívajú rodinne zdieľanie služby.

Spotify si posvieti na tých, ktorí zneužívajú rodinne zdieľanie služby.

Spoločnosť chce nastoliť aj v tomto smere poriadok. Je síce pravda, že pokiaľ ponúkne takúto možnosť, mala samotná stramovacia služba rátať s tým, že ju môže využívať prakticky ktokoľvek. Na druhú stranu al chápeme, prečo chce proti „podvodom“ bojovať. Prichádza o cenný zisk. Predsa len rodinné zdieľanie môže využívať až 6 ľudí. Táto služba stojí 8,99€.

Ak si službu ale zakúpite ako jednotlivec, zaplatíte 5,99€. Je to teda značný rozdiel. Ak sa povedzme dohodne partia kamarátov na tom, že bude využívať rodinné zdieľanie každý po svojom, mesačne to na osobu vychádza 1,49€. To je oproti 5,99€ značný rozdiel. No a hoci si možno poviete, že tých „šesť euro“ nikoho nemôže zodrať z kože, pravdepodobne by ste sa čudovali koľko používateľov reálne využíva rodinné predplatné aj keď vôbec nie sú rodina a nežijú spolu.

No a presne preto kompetentní zakročili a upravili svoje podmienky pre používanie služby. Súhlasiť s nimi musí automaticky každý, kto službu naďalej používa. Služba tu uvádza, že tí, ktorí využívajú rodinné zdieľanie budú musieť občas spoločnosti Spotify poskytnúť dáta o polohe (samozrejme všetko sa bude diať automaticky). Podľa toho špeciálny systém vyhodnotí či sa vyskytuje blízko jedného bydliska alebo ste úplne inde a nie ste členom rodiny. Zaujímavý spôsob ale nepríde nám celkom fér.

Spotify-svetapple.sk

To či ste rodina alebo nie sa nedá určiť len podľa vašej polohy

Určite so mnou budete súhlasiť, že to či ste členom rodiny sa nedá určiť na základe vašej dlhodobej polohy. Povedzme, že celý život život žijete v Košiciach a používate službu Spotify. Tento rok ste ale ako študent vyrazili do Bratislavy a práve odtiaľ budete nevedomky odosielať dáta o polohe. Samozrejme, že systém okamžite vyhodnotí, že nie ste členom rodiny a vaše členstvo nemusí uznať. Presne preto nás celkom zaujíma akým spôsobom bude Spotify pristupovať k takýmto prípadom.

Dôležité je tiež dodať to, že tieto nové pravidla platia už od 5. septembra ale zatiaľ nie vrámci Európy ale len USA. Systém sa tu pravdepodobne ešte len začína testovať a ak bude úspešný môžeme ho očakávať aj u nás. Ak teda používate rodinné predplatné, pripravte sa na to, že občas budete musieť prenocovať u kamaráta alebo potom jednoducho zaplatiť 6 euro za individuálne Spotify.

Prečítajte si tiež  Apple natočí dokument o Billie Eilish na Apple TV+!

Na záver už len dodáme, že všetky vaše údaje, ktoré odošlete do Spotify budú uschované na jednom uzamknutom mieste a nebude k ním mať prístup nikto iný ako spoločnosť sama. Nebudete sa teda musieť obávať o to, že sa niekto dostane ku vášmu súkromiu. Akonáhle vaše zdieľanie navyše systém skontroluje a vyhodnotí, automaticky tieto dáta vymaže a už ich nikto nikdy neuvidí.

Spotify na 3 mesiace zadarmo pokiaľ ho chcete vyskúšať!
Spotify na 3 mesiace zadarmo pokiaľ ho chcete vyskúšať!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.