Spotify voči konkurencii bojuje skutočne všetkými možnými spôsobmi. Teraz prišiel s novinkou. Nainštaluj si Spotify na 3 mesiace zadarmo pokiaľ ho chcete vyskúšať. Doteraz mala skúšobná doba iba jeden mesiac.

Spotify na 3 mesiace zadarmo pokiaľ ho chcete vyskúšať!

V Spotify si evidentne uvedomili, že ak chcú získať ešte viacej zákazníkov ako majú dnes, budú musieť urobiť zásadnú zmenu. Nakoľko sa im nedarí a budú musieť zvýšiť cenu za predplatné a to asi za zásadnú zmenu smerom k zákazníkovi príliš nepovažujeme.

Čo ale považujeme je predĺženie skúšobného obdobia, počas ktorého si na Spotify môže zákazník zvyknúť a službu si oveľa lepšie osvojiť. Presne s týmto krokom teraz švédska streamovacia služba, ktorá je aktuálne najväčšia na svete prichádza.

Spotify-svetapple.sk
Spotify-svetapple.sk

Navyše je to dobrý krok proti Apple. Práve ono prišlo s 3-mesačnou skúšobnou dobou ešte v roku 2015 ako prvé a ako sa ukázalo, nie je to zrejme až tak výhodné. Dnes v niektorých krajinách pomaly testuje “len” jeden mesiac zdarma. Slovenskou medzi ne síce nepatrí ale napríklad taká susedná Česká Republika áno.

- Reklama -

Spotify má príležitosť využiť túto situáciu vo svoj prospech.

Ako sme už písali najväčšia streamovacia služba na svete teraz môže veľa získať. Na 3-mesačnú skúšobnú dobu naláka veľa potencionálnych zákazníkov. Ak sa navyše Apple rozhodne takto dlhé obdobie zrušiť, ľudia budú chcieť možno rovno vyskúšať streamovaciu službu tam, kde dostanú viac hneď nazačiatku. Na druhú stranu táto situácia môže pomôcť aj tomu aby Apple Music zostal všade vo svete tiež na 3 mesiace zdarma.

Apple si veľmi dobre uvedomuje, že má v rukách obrovskú silu a určite si ju nebude chcieť pokaziť, kvôli skúšobnej dobe. Ak ju zavedie aj Spotify, bude to jasný signál k tomu aby jablková spoločnosť nič nemenila. Stačí keď ostane “pri starom”. Uvidíme ako sa to napokon vyvinie. Z posledných dní ale môžeme sledovať, že Spotify si dáva veľký pozor na svoju konkurenciu. Najmä teda na Apple. Aktívne sa s jablkovou spoločnosťou snaží bojovať.

Spotify má skoro raz toľko používateľov ako Apple Music.
Spotify má skoro raz toľko používateľov ako Apple Music.
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here