Apple konečne ponúkne ponúkne na svojej platforme lepšie konkurenčné prostredie. Doposiaľ sme mohli pomocou hlasovej asistentky ovládať len Apple Music. Po novom Spotify získa na iPhone už čoskoro nové triky vďaka Siri. Prečítajte si viac…

Spotify získa na iPhone už čoskoro nové triky vďaka Siri.

Aplikácia Spotify je momentálne v beta testovaní ovládania pomocou hlasových povelov cez Siri. Je to presne to, o čom sme vám písali už v dávnejšom článku. To v skratke znamená, že používatelia Spotify budú mať už čoskoro rovnaké privilégia ako tí, ktorí využívajú službu Apple Music. Vďaka tomu budete môcť Siri požiadať o prehrávanie rôznych skladieb, albumov, zoznamov skladieb a podobne priamo od tejto švédskej streamovacej služby.

Vývojári sa konečne dočkali podpory Siri

Trvalo to naozaj dlho. Dnes už ale vieme, že Spotify bude môcť využívať hlasovú asistentku. Jablková spoločnosť to v iOS 13 a iPadOS svojim spôsobom docielila sama. Spustila tu celkom nový “SiriKit, ktorý je dostupný pre aplikácie v oblasti hudby, podcastov a audio kníh. vývojári teda získali podporu Siri a môžu ju pomaly implementovať do svojich aplikácii. No a keďže jedna z nevýhod Spotify bola práve slabá podpora hlasového ovládania je to veľký krok vpred!

Ako sme už písali vyššie, prehrávanie funguje v beta testovaní už dnes. Používateľ si môže nechať prehrávať akýkoľvek obsah. Pri požiadavke na Siri však musí spomenúť, že chce prehrávať hudbu zo Spotify. V opačnom prípade bude digitálny asistent stále predvolený na svoju vstavanú službu Apple Music. To kedy skončí beta testovanie zatiaľ známe nie je. Nakoľko však o tom všetci vieme, predpokladáme, že vývojári ho budú chcieť ukončiť čo najskôr a sprístupniť nám funkciu.

Môžem sa do beta testovania zapojiť aj ja?

Tak ako mnohé iné technologické platformy, aj Spotify ponúka možnosť beta testovania. Znamená to, že sa dočkáte nových funkcii skôr ako ostatní používatelia. Má to ale jeden háčik. Verzie môžu byť občas nestabilné a nemusia fungovať správne. Navyše beta testovanie od spoločnosti Spotify nie je nič, čo by vás v dlhšie bavilo. Veľa beta verzii je prakticky rovnakých ako tých oficiálnych. V dlhodobom horizonte sa vám teda byť beta testerom v podstate vôbec neoplatí.

Ďalším rozdielom je aj celkový priestor na testovanie beta verzii. Nemá ho tu každý tak ako napríklad pri iOS testoch. Je tu možnosť prihlásiť sa ale len vrámci limitovaného množstva používateľov a ako sa ukazuje, táto beta je momentálne naplno obsadená. V tomto prípade vám teda nezostáva nič iné ako počkať na Ďalšiu aktualizáciu a vyskúšať to znova. Predpokladáme ale, že s ďalšou aktualizáciou príde už aj avizovaná podpora Siri takže to zas taký význam nebude mať.

Siri bude možno vedieť čoskoro ovládať aplikáciu Spotify. - svetapple.sk
Spotify získa na iPhone už čoskoro nové triky vďaka Siri. – svetapple.sk
ZDROJidropnews.com
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here