Spoločnosť Apple a Spotify nemajú práve najlepšie partnerské vzťahy. Dôvodom je napríklad aj služba Apple Music, ktorá populárnej “zelenej” hudobnej platforme dosť konkuruje. Teraz však firmami zrejme vznikla nejaká tajná dohoda. Siri bude možno vedieť čoskoro ovládať aplikáciu Spotify.

Siri bude možno vedieť čoskoro ovládať aplikáciu Spotify.

Ak vám na iOS chýba obľúbená funkcia, ktorú majú len používatelia Apple Music, čoskoro by ste sa jej mohli dočkať. Ak máte hudobnú službu od Apple, môžete ju hlasovými povelmi relatívne jednoducho ovládať cez šikovnú asistentku Siri. Ak však používate Spotify, ovládanie až také jednoduché nie je a musíte to robiť manuálne priamo v aplikácii. To napríklad pri šoférovaní môže byť nebezpečné a hlavne to nie je v každej situácii úplne pohodlné.

Firmy však už teraz podľa uniknutých informácii jednajú o tom, že obľúbená platforma Spotify (ktorá je tu už od roku 2006) bude mať umožnené používať Siri. iOS 13 ponúka vrámci služby SiriKit možnosti ovládania aj pre hudobné aplikácie tretích strán. Rovnako tak je táto služba dostupná aj pre aplikácie, kde si môžete vypočuť podcasty a podobe. Spotify chce samozrejme tieto možnosti využívať tiež. Hoci je pre Apple konkurenciou, Jablková spoločnosť sa nemôže správať “monopolne”.

Siri bude možno vedieť čoskoro ovládať aplikáciu Spotify. - svetapple.sk
Dnes Siri podporuje len skratky pre spustenie Spotify – svetapple.sk

Spotify stiahlo voči Applu niekoľko obvinení, ktoré podalo začiatkom tohto roka

Podľa všetkého súčasť tajnej spolupráce medzi spoločnosťami je aj podmienka, že firma Spotify zruší obvinenia, ktoré podala na Apple ešte začiatkom tohto roka. Jedná sa napríklad o sťažnosť priamo Európskej komisii ohľadom AppStore a Apple Music. Okrem toho vznikla aj internetová stránka, kde Spotify vysvetľuje všetky detaily týkajúce sa jeho sťažnosti voči Applu. Teraz však všetok text z tejto stránky zmizol. Z ničoho nič to určite neprišlo nakoľko firmy medzi sebou dlhodobo bojujú vrámci streamovacích služieb. Určite to teda môže byť súčasť nejakej dohody.

Uvidíme ako to napokon celé dopadne. Už dnes ale vieme povedať, že je veľmi pravdepodobné, že po predstavení iOS 13 budeme môcť využívať Spotify aj pomocou hlasovej asistentky Siri vďaka prepracovanému SiriKitu. Apple sa v poslednej dobe snaží byť omnoho viacej otvorený aj pre aplikácie tretích strán.

Siri bude možno vedieť čoskoro ovládať aplikáciu Spotify. - svetapple.sk
Siri bude možno vedieť čoskoro ovládať aplikáciu Spotify. – svetapple.sk
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here