V rámci podcastu Apollo Effect, kde sa objavila analytička Morgan Stanley Katy Huberty, sa okrem budúcnosti spoločnosti Apple a jej projektu Apple Car hovorilo aj o súčasnom generálnom riaditeľovi tejto firmy, Timovi Cookovi. Ako spomenula analytička, Steve Jobs by bol na Cooka hrdý!

Prečítajte si tiež  Komentár: Pred 10 rokmi odstúpil Steve Jobs z postu generálneho riaditeľa Apple

Len minulý týždeň uplynulo presne 10 rokov od vymenovania Tima Cooka do funkcie CEO Apple. Dôvodom bolo odstúpenie Steva Jobsa po značných zdravotných komplikáciách, ktorým neskôr v roku 2011 podľahol.

- Reklama -

Aj keď mali na začiatku mnohí ľudia pochybnosti, neskôr sa ukázalo, že to bolo zrejme najlepšie rozhodnutie. Dôkazom je aj odmena vo výške trištvrte miliardy dolárov, ktorú súčasný generálny riaditeľ obdržal v akciách Apple na základe pôvodnej zmluvy.

Pokračovanie odkazu Steva Jobsa a vytvorenie svojho vlastného dedičstva 

Ako uvádza Huberty: „Skutočne si myslím, že Tim Cook odviedol fenomenálnu prácu, ktorá umožnila pokračovanie Stevovho odkazu, ochranu tohto dedičstva a budovanie jeho vlastného, ​​veľmi oddeleného dedičstva“

„Steve sa veľmi zaujímal o dizajn a inovácie a prepojenie v týchto dvoch oblastiach. Tim umožnil kultúre spoločnosti v tomto pokračovať a zároveň sa zameral na niektoré vonkajšie aspekty, ktoré sa zvládajú a aplikujú do praxe ťažšie.“ – doplnila analytička 

Svoje tvrdenie rozvinula tým, že Cook sa viac sústreďuje na prevádzku celej spoločnosti a zároveň prikladá dôležitosť odvetviam, kam patria zamestnanecké výhody, dobročinné akcie, zodpovednosť za životné prostredie a podobne. Toto sa počas Jobsa nedialo.

„Myslím si, že keby sa Steve pozeral zhora, bol by veľmi hrdý na to, ako si Tim vybudoval svoje vlastné dedičstvo a zároveň chránil kultúru a diferenciáciu okolo dizajnu a inovácií, s ktorými začal Steve,“ uzavrela.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -