Spotify je bezpochyby veľmi vydarená služba a hoci má Apple alternatívu, firme sa stále veľmi slušne darí. Aj preto vyšla kniha, ktorá má ukázať ľuďom príbeh tejto spoločnosti ináč ako ho poznáme. Hovorí sa v nej aj o bývalom generálnom riaditeľovi spoločnosti Apple. Steve Jobs mal zastrašovať šéfa Spotify.

Steve Jobs mal zastrašovať šéfa Spotify, príbeh je však veľmi diskutabilný

Spotify sa ešte v roku snažilo veľmi náročným spôsobom expandovať na americký trh. Práve tento trh bol pre službu kľúčový avšak vôbec nebolo jednoduché dostať sa naň. Daniel Ek, zakladateľ služby mal v tom čase skutočne ohromné množstvo práce ako aj stresu, ktorý zažíval každý jeden deň. Aby toho nebolo málo, zastrašoval ho aj Steve Jobs. Vtedajší generálny riaditeľ Apple.

Zastrašovanie malo prebiehať formou telefonátov. Steve nemal ale nikdy nahlas prehovoriť. Podľa knihy sa v sluchátku ozývalo len hlasné dýchanie, čím chcel telefonujúci Eka evidentne vydesiť.

Steve Jobs mal zastrašovať šéfa Spotify. Do telefónu len dýchal... - svetapple.sk
Steve Jobs mal zastrašovať šéfa Spotify. Do telefónu len dýchal… – svetapple.sk

Je veľmi diskutabilné do akej miery je táto informácia pravdivá. Avšak všetko sa to malo odohrať vo veľmi ťažkom a stresujúcom období. Ľudia si skôr myslia, že Daniel Ek bol v tej dobe zo stresu a problémov jednoducho paranoidný. Na druhú stranu ale mieril na miesta, ktoré v tej dobe obsadzovalo výhradne Apple. Firma tu cez iTunes mala neskutočné väzby v hudobnom priemysle. Nie je teda vylúčené ani to, že sa služba Spotify, Stevovi Jobsovi príliš nepáčila.

Steve Jobs nebol zlý ale bol nevypočitateľný

Ak by sme mali v tomto prípade analyzovať správanie Steva Jobsa, mohli by sme povedať, že nič takéto neurobil. Tvrdiť to ale nebudeme. Hoci bol prísny, zároveň nebol zlým človekom. Skôr bol zvláštnym, jedinečným a hlavne iným. Na druhú stranu ale niekedy robil veci, ktoré nikto nepochopil. Spomeňme si napríklad na telefonát Billovi Gatesovi po tom ako sa dozvedel, že mu ukradol jeho nápad a vytvoril Windows.

Vôbec by nás neprekvapilo ak by Jobs skutočne niekoho takto zľahka zastrašoval. Apple bolo ako jeho dieťa. Bola to firma, na ktorej miloval snáď úplne všetko. Možno ju len chcel ochrániť? To sa už nikdy nedozvieme. Teraz ale môžeme sledovať ako medzi streamovacími službami Apple stále ťahá za kratší koniec a Spotify vyhráva už niekoľko ročný boj

Duplikované skladby v Apple Music sú minulosť.
Steve Jobs mal zastrašovať šéfa Spotify. Do telefónu len dýchal… – svetapple.sk

zdroj: 9to5mac

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here