O tom, že Apple pripravuje nový sledovací prívesok s názvom AirTag ste už určite počuli. Nedávno to dokonca prezradila samotná spoločnosť na jednom zo svojich prezentačných videí. Novinka by mohla prísť už na WWDC 2020. Leakerovi Soybeysovi sa podarilo objaviť zvuky, pomocou ktorých bude lokalizátor komunikovať s používateľom.

AirTag a zvuky, ktoré pomôžu jeho jeho lokalizovaniu

Najnovší únik potvrdzuje v podstate len to, čo sme už tak nejako tušili. AirTag bude fungovať prostredníctvom aplikácie Nájsť. Tá by mala byť už v iOS 14 kompletne prepracovaná. Dnes sa podarilo objaviť v kóde mobilného operačného systému nové zvuky, ktoré slúžia na lokalizáciu tohto prívesku. Fungovať budú na princípe „teplo-zima“.

https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

Svoj tón a intenzitu zmenia v závislosti od toho, či sa budete približovať alebo vzďaľovať od objektu. Pokiaľ si teda prívesok pripnete napríklad na svoje kľúče a nebudete ich vedieť nájsť, v spolupráci s bluetoothom a U1 Wideband čipom to zvládnete behom niekoľkých sekúnd.

Nutné je tiež dodať, že Apple zrejme pracuje aj na rozhraní s rozšírenou realitou. Majiteľ iPhonu iba spustí kameru a na obrazovke sa mu ukáže, kde by sa mal približne jeho AirTag nachádzať. Na dokonalú lokalizáciu má slúžiť práve spomínaný U1 Wideband čip, ktorý je dostatočne presný.

https://twitter.com/Soybeys/status/1273580099158159362?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1273580099158159362&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.letemsvetemapplem.eu%2F2020%2F06%2F19%2Ftakto-zni-zvukove-efekty-chystaneho-lokalizatoru-airtag-od-applu%2F

Nový čip R1 pre lacnejšie zariadenia

Posledné informácie len pri zvukoch nekončia. Prezrádzajú nám aj práce na novom a lacnejšom čipe s označením „R1“. Ten by mal byť súčasnosťou dostupnejších zariadení, do ktorých sa nedostal U1 Wideband (ktorý má oveľa viac možností a taktiež je aj drahší).

Práve R1 čip by mal stačiť na presné lokalizovanie AirTagu. Uvidíme, ako to napokon dopadne v praxi. Nateraz to ale vyzerá ako celkom zaujímavá a praktická novinka.

Apple kúpil práva na názov AirTag, ktorý by mal byť čoskoro predstavený. - svetapple.sk
Takto bude znieť AirTag – nový lokalizátor spoločnosti Apple.

zdroj

Prečítajte si tiež  7 noviniek, ktoré očakávame na WWDC18
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.