Vyzerá to tak, že v spoločnosti Apple neustále pripravujú novú generáciu operačného systému iOS 14. Oficiálneho vydania sa dočkáme už 1.6.2020 na konferencii WWDC, ktorá sa bude poprvýkrát konať online. Dnes prinášame ďalšie získané informácie. Týkajú sa jednej z najdôležitejších funkcii iOS.

Unikli novinky z kódu iOS 14

O najnovší únik sa opäť postarala redakcia magazínu 9to5mac. Členovia jej tímu získali uniknutý kód iOS 14 a postupne z neho odkrývajú všetky dôležité dáta. Niektoré z nich sú pre dnešný deň veľmi dôležité.

Odkrývajú totiž nové funkcie aplikácie „Nájsť“, ktorú Apple prepracovalo už v iOS 13. Došlo tu k akémusi zlúčeniu viacerých appiek a funkcií do jednej. „Find my iPhone“ sa teda premenovalo na jednoduchšie „Find“ a svojim používateľom ponúka „komplexný servis“ v prípade straty zariadenia, alebo sledovania polohy.

No a tu sa dostávame k prvej zásadnej novinke. Pokiaľ máte deti, ktoré chodia samé do školy, možno ste aj vy využili funkciu, ktorá vás upozorňuje na ich bezpečný príchod. Je to celkom jednoduchá kontrola, ktorá vašich potomkov príliš neobťažuje (nemusíte im volať, alebo písať).

V iOS 14 to bude celé ešte sofistikovanejšie a používateľa bude môcť iPhone upozorniť aj vtedy, keď náhodou (vaše dieťa) na miesto nedorazí. Svojim spôsobom by tak mali dostávať rodičia oveľa menej notifikácii, čo je pre nich komfortnejšie (samozrejme, ak si to takto nastavia).

Unikli novinky z kódu iOS 14. Značne sa vylepší funkcia "Nájsť".
Aplikácia Nájsť bude v iOS 14 sofistikovanejšia – svetapple.sk

Tak isto by sa tu mala objaviť aj ďalšia rozšírená možnosť, ktorá poskytne notifikáciu vo chvíli, ak náhodou (napríklad) vaše dieťa opustí školu skôr, ako to máte dopredu nastavené. Pokiaľ teda nebude v škole, budete o tom okamžite vedieť. Vďaka appke Nájsť sa bude dať pekne odsledovať poloha dieťaťa.

Rozšírená realita v aplikáci „Nájsť“

AirTagu sme sa zatiaľ síce nedočkali, no je tu silný predpoklad, že sa na trh dostane v roku 2020. Za jeho kľúčovú funkciu môžeme označiť to, že sa budú dať predmety (na ktorých bude napríklad zavesený) lokalizovať pomocou ultraširokopásmového čipu U1 Wideband (súčasť iPhonu 11 a novších produktov). Toto všetko bude navyše prebiehať v AR (rozšírenej realite).

Áno, aplikácia „Nájsť“ poskytne nové používateľské rozhranie, ktoré vám podrobne ukáže, v ktorej časti (napríklad) bytu sa práve nachádza vaše „stratené“ zariadenie. Pre lepšiu orientáciu bude môcť byť toto zariadenie označené bodom pomocou kamery. Ak teda budete mať telefón vo vrecku bundy, ktorú máte napríklad v kancelárii prevesenú cez stoličku (takže ho nevidíte), zapnete si na druhom zariadení AR a to vám presne napovie, kde asi máte hľadať.

Prečítajte si tiež  Apple prichádza o dôležitého inžiniera z projektu Apple Car. Ten sa bude venovať lietajúcim taxíkom

Bude sa jednať o veľmi užitočné vylepšenie, na ktoré sa samozrejme už teraz veľmi tešíme. Aplikácia Find je vo svete veľmi populárna a zachránila nejeden iPhone, iPad či Apple Watch, pred stratou, alebo ukradnutím. Dúfajme teda, že na nej Apple bude pracovať aj naďalej a poskytne nám v nej tie najlepšie možné vylepšenia. Už teraz je toho dosť. Držíme palce.

Unikli novinky z kódu iOS 14. Značne sa vylepší funkcia "Nájsť".
Unikli novinky z kódu iOS 14. Značne sa vylepší funkcia „Nájsť“.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.