Prvý únik AirPods 3. generácie

Celé mesiace sa špekuluje o tom, že Apple pripravuje nový model bezdrôtových slúchadiel AirPods. Základná verzia prejde po dlhých rokoch zásadnou dizajnovou zmenou. To zabezpečí sofistikovanejšiu ergonómiu, pohodlnejšie používanie a lepšie upevnenie v uchu. Ako iste viete, AirPods 1/2. generácie s tým mali problémy. Nástupca ich vyrieši.

Čo sa týka veľkosti a tvarov, pozornému oku neunikne jasná inšpirácia s AirPods Pro (2019). Jednotlivé slúchadlá majú o poznanie kratšie stonky a tým pádom menší akumulátor (ktorý sa v nich skrýva). Snáď to nebude mať priamy vplyv na zhoršenú výdrž batérie.

Apple zapracuje na zjednodušení ovládania a tak isto na kvalitnejšom zvuku. Podľa nášho názoru by sa mohol dostať na rovnakú úroveň ako pri AirPods Pro. Samozrejme, nebude tu prítomná aktívna redukcia šumu a okolitých zvukov. Bežnému, nenáročnému spotrebiteľovi to ale postačí.

O cene a dátume predstavenia zatiaľ nemáme bližšie informácie. Na tie si musíme počkať. Podobné úniky však v minulosti prichádzali niekoľko mesiacov pred oficiálnym uvedením na trh. Z toho sa dá usúdiť, že AirPods 3. generácie sa objavia už začiatkom roka 2021.

Nepredpokladáme, že Apple zásadným spôsobom pozmení cenu. Môže ju samozrejme mierne navýšiť alebo znížiť, no stále sa bude pohybovať v rozpätí od 150-200€.

Púzdro by malo disponovať bezdrôtovým nabíjaním a tak isto systémom MagSafe. Vďaka tomu ho (teoreticky) budete môcť pripojiť aj na zadnú stranu iPhonu 12. Čo hovoríte na tento únik vy? Tešíte sa na nové AirPods 3?

Prečítajte si tiež  Menšie Apple Watch Series 7 dostanú skutočne 41 mm displej
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacotakara.jp
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.