Ukazuje sa, že dlho očakávaná funkcia reverzného nabíjania konečne dorazila aj na iPhone 12 a iPhone 12 Pro. Za všetko môžeme vďačiť systému MagSafe. Aj keď je tu oficiálne prítomná, zatiaľ si ju neužijete. Apple ju zrejme aktivuje až v priebehu času.

iPhone 12 môže nabíjať iné zariadenia. Nie však dnes.

Z nášho pohľadu sa jedná o obrovské prekvapenie rovnako, ako pri podpore rýchlejšieho osobného hotspotu v iPhone 12. V princípe ide o kľúčové inovácie, s ktorými sa Apple nepochválilo. Tak ako vždy, malo svoje dôvody.

Prítomnosť technológie reverzného nabíjania odhalil Jeremy Horwitz (VentureBeats). Dal si tú prácu, aby preveril certifikačné prihlášky FCC, ktoré skrývali zaujímavé informácie:

Okrem možnosti nabíjania pomocou stolnej nabíjačky WPT podporujú iPhony z roku 2020 aj funkciu nabíjania WPT pri 360 kHz pre nabíjanie príslušenstva.“

Práve táto veta hovorí o obojstrannom bezdrôtovom nabíjaní. No a aj keď to znie veľmi pekne, v praxi to zatiaľ nefunguje. Pokiaľ položite na zadné telo zariadenia akýkoľvek bezdrôtový produkt, vôbec nič sa nestane. Zabíja Apple potenciál technológie? Vôbec nie. Všetko je to dopredu premyslené.

Firma podľa všetkého už dnes pracuje na aktualizovaných puzdrach (a možno aj slúchadlách) pre AirPods, ktoré prinesú podporu MagSafe. Akumulátory nabíjacích krabičiek zvyknú poskytovať kapacitu 400-500 mAh. Pri najmenšom iPhone 12 mini to nepredstavuje ani štvrtinu plnej batérie, takže by sa dali bezproblémovo nabíjať aj z tohto zariadenia.

Momentálne nie je jasné, kedy sa inovácie dočkáme v praxi. Vývojári ju budú musieť uvoľniť prostredníctvom softvérovej aktualizácie.

Dlhšiu dobu sa špekuluje, že nové AirPods môžeme očakávať začiatkom roka (prvý kvartál) 2021. Nechajme sa prekvapiť. V tejto situácii je ale isté, že akékoľvek iné zariadenia zrejme cez iPhone 12 nenabijete (jedine ak by mali opäť MagSafe). Čo na to hovoríte?

zdroj

Prečítajte si tiež  A16 Bionic prekonáva svojho predchodcu len o pár bodov. Smútiť, ale nemusíte
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.