Poznáte prihlasovanie sa do rôznych aplikácii cez Facebook? Teraz je tomu koniec. Jablková spoločnosť priniesla lepšie a bezpečnejšie riešenie. Takto funguje prihlásenie cez “Continue with Apple”

Takto funugje prihlásenie cez “Continue with Apple”

Niektorí ľudia si ani len neuvedomujú, že pokiaľ sa prihlasujú do aplikácii pomocou tlačidiel cez Facebook alebo Google, dávajú tvorcom automaticky svoje osobné údaje. To je problém. Tieto údaje sa následne využívajú na reklamu a predávajú sa iným firmám.

Je to obrovský biznis, ktorý chce Apple zastaviť. Presne preto je súčasťou operačného systému iOS 13 aj funkcia “Continue with Apple”. Táto nová funkcia vám umožní vytvárať si účty v aplikáciach bez toho, aby ste čokoľvek zdieľali. Pomôže vám vaše Apple ID. Pomocou tohto riešenia od Apple nebudete maskovať len vašu identitu či osobné údaje. Môžete zamaskovať napríklad aj e-mailovú adresu takže sa vyhnete otravným správam.

Všetko je to vlastne veľmi jednoduché. Potrebujete len aplikáciu, do ktorej je nutné sa zaregistrovať. Pri tlačidlách, ktoré vám umožnia registráciu cez Facebook alebo cez Google by malo pribudnúť ešte jedno. Malo by ísť o tlačidlo na registráciu pomocou Apple. Kliknutím na toto tlačidlo vám ešte vyskočí informácia o tom, čo obnáša takáto registrácia a po pokračovaní si môžete vybrať, koľko toho o vás môže vývojár vedieť.

Na výber tu máte len svoje meno a e-mail, e-mail alebo len meno bez toho aby vývojár poznal vašu adresu. Tá ostáva zamaskovaná. Je to už na vás čo si vyberiete. Každopádne prakticky v každom prípade ostávate v anonymite.

Takto funugje prihlásenie cez "Continue with Apple" - svetapple.sk
Takto funugje prihlásenie cez “Continue with Apple” – svetapple.sk

Oplatí sa túto funkciu teda používať?

Samozrejme tento článok nevznikol na to aby vám povedal ako sa používa niečo, čo už dlhé roky poznáte. Vznikol v provom rade na to aby vás nabádal vyskúšať túto možnosť. Je to krásne jednoduché a hlavne bezpečné. V dnešnej dobe majú vaše osobné údaje väčšiu hodnotu ako si myslíte. Nehovoríme teraz tajných službách, ktoré vás majú sledovať.

Hovoríme predovšetkým o aplikáciach a internetových stránkach, ktoré tieto dáta zneužívajú na dobre cielenú reklamu. Nikto by pri tom nemal vedieť váš vek, pohlavie, štát alebo mesto, z ktorého pochádzate či vaše záujmy a koníčky, pokiaľ si to vy neprajete. Ak chcete byť trochu viac v bezpečí, určite využívajte službu od Apple. To vám garantuje, že vaše údaje nebude používať nikto len vy…

Takto funugje prihlásenie cez "Continue with Apple"
Takto funugje prihlásenie cez "Continue with Apple"
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here