Len málokedy urobí nová aktualizácia operačného systému pre iPhone takú neplechu, ako posledný update iOS 17.5. Ten vyšiel ešte začiatkom týždňa a podľa Apple vyriešil až 15 závažných bezpečnostných chýb. Aj to je dôvod, prečo ho výrobca odporučil nainštalovať všetkým používateľom.

Napriek tomu sa však v priebehu niekoľkých dní objavili sťažnosti, ktoré nie sú pre technologického giganta z Cupertina vôbec príjemné. Na sociálnej sieti Reddit je založené vlákno, v ktorom ľudia opisujú zvláštnu chybu súvisiacu s obnovou starých fotografií.

Ich zariadenia zobrazujú zábery, ktoré boli vymazané pokojne aj pred niekoľkými rokmi. Napriek tomu sa znova ocitli v ich knižniciach v aplikácii Fotky.

Jeden používateľ napríklad uviedol, že do jeho iPhonu po aktualizácii na iOS 17.5 pribudli citlivé zábery, ktoré ešte v roku 2021 odstránil. Označené boli ako nedávno nahraté na iCloud.

Ďalší človek sa sťažuje na štyri obrázky, tentokrát z roku 2010, ktoré opakovane vymazal, no aj tak sa znovu objavili s označením „najnovšie obrázky nahrané na iCloud“. Podobných prípadov sú na Reddite desiatky.

Chyba v iOS 17.5 je naozaj zvláštna 

iOS 17 fotky zvierat
Zdroj: Apple

Aktuálne nie je celkom jasné, čo túto zvláštnu chybu spôsobuje, no podľa portálu Macrumors zrejme nejde o problém s obnovením nedávno vymazaných fotografií. Dôvodom je fakt, že tieto zábery sú aj niekoľko rokov staré.

Pokiaľ svoje staré fotky z iPhonu vymažete, ešte na 30 dní sa presunú do albumu Vymazané a až potom definitívne zmiznú z vášho zariadenia. Práve počas jedného mesiaca máte možnosť, aby ste sa ku fotkám vrátili a v prípade potreby ich obnovili.

Podľa zahraničného média môže byť táto chyba spôsobená problémom na úrovni indexovania, poškodením knižnice fotografií alebo problémom so synchronizáciou medzi lokálnymi zariadeniami a službou iCloud Fotky.

iOS 17.5 má ešte jeden problém, o ktorom sa tak moc nehovorí 

Aktualizácia iOS 17.5
Zdroj: MacRumors, Unsplash /
thiago japyassu (úprava redakcie)

Ako píše portál Macrumors, jedna z opráv v rámcu iOS 17.5 žiaľ spôsobila chybu, ktorá ovplyvňuje alternatívne trhy s aplikáciami na území starého kontinentu.

Vývojári z účtu Mysk na sociálnej sieti X uviedli, že bezpečnostná záplata súvisiaca s rámcom MarketplaceKit spôsobila problém, ktorý používateľom iPhonov v EÚ bráni preinštalovať si alternatívny trh s aplikáciami, ako je AltStore, pokiaľ ho už raz odstránili po jeho počiatočnej inštalácii.

V tomto prípade nejde o tak závažný problém, ako so zmazanými fotkami, no taktiež to nemusí byť pre niektorých spotrebiteľov príjemné. Snáď sa teda technologický gigant zo svojich chýb poučí a všetko rýchlo napraví.

Prečítajte si tiež  Do sveta hodiniek, pozri sa na zmeny, ktoré prináša WatchOS 2 Beta 5

Rovnako sa medzičasom objavili správy, že iOS 17.5 na niektorých zariadeniach rýchlo vybíja batériu. Nezávislý test to ale potvrdil len čiastočne. Toto sú však všetko dôvody, prečo musí spoločnosť Apple pridať a rýchlo vydať opravný update iOS 17.5.1.

Dajte nám vedieť do komentára na sociálnych sieťach, či ste po inštalácii iOS 17.5 postrehli chyby alebo nedostatky, s ktorými ste sa pri iOS 17.4.1 nestretávali. Sme zvedaví na všetky vaše názory a postrehy.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -