Pamätáte si ešte na projekt AirPower, ktorý sa po rokoch Apple rozhodlo pochovať? Príspevok od zberateľa zariadení Giullia Zompettiho ukazuje nabíjačku v akcii na videu. Je možné, že by sme sa zariadenia nakoniec v budúcnosti predsa len dočkali?

Prečítajte si tiež  Apple HomePod na trhu s reproduktormi výrazne zaostáva. Google a Amazon dominujú

Video ukazuje funkčný prototyp nabíjačky v komunikácii spolu s iPhonom. Po priložení smartfónu na nabíjaciu plochu môžeme vidieť animáciu spolu s informáciami o nabití, ktoré mala nabíjačka poskytovať. AirPower na videu samozrejme nemá podobu finálneho produktu, tak ako ju Apple ešte v roku 2017 predstavil.

Senzácia, ktorá nikdy neuzrela svetlo sveta

Napriek tomu, že bezdrôtové nabíjanie prostredníctvom technológie Qi nie je žiadnou novinkou, nabíjacia stanica AirPower sa svojho času stala extrémne očakávaným produktom. Plocha ponúkala nabíjanie pre iPhone, slúchadlá AirPods alebo Apple Watch aj bez toho, aby ste sa museli presne trafiť do vymedzeného miesta určeného na nabíjanie.

Hneď potom, ako Apple nestihlo dátum vydania AirPower v roku 2018 však nastali komplikácie. Problémy s vývojom vyústili v konečné ukončenie projektu v marci roku 2019. Neskôr sa však na sociálnych sieťach začali objavovať videá a obrázky, ktoré naznačovali znovuzrodenie projektu, no aj v tomto prípade sa jednalo o planý poplach.

 

Podľa popredného analytika Marka Gurmana z agentúry Bloomberg však nádej ešte žije. Podľa neho sa totiž Apple aj naďalej zaoberá technológiou, ktorá by mohla priniesť obdobné periférie nabíjania v budúcich projektoch a zariadeniach od jablkovej spoločnosti.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -