Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Apple pracuje na projekte vlastného vozidla s autonómnym riadením. Aj keď by to kompetentní určite chceli utajiť, vzhľadom na zákony a testovanie systémov v reálnej premávke to v podstate nie je možné.

Podľa posledného podania na kalifornskom DMV (Kalifornské ministerstvo dopravných vozidiel) malo jedno z testovacích vozidiel spoločnosti Apple menšiu dopravnú nehodu 27. septembra 2021.

Automobil bol v danej chvíli nastavený v režime autonómnej jazdy a celá udalosť sa odohrala pri rýchlosti zhruba 20 km/h. Našťastie sa však v danej chvíli nikto nezranil a taktiež nedošlo ku žiadnym škodám na majetku (okrem drobných poškodení na samotnom testovacom vozidle).

Po dlhej dobe v tom nebol ľudský faktor 

Apple Car už v roku 2021Systém pravdepodobne nesprávne vyhodnotil odbočovanie na križovatke, pričom nechcete narazil do obrubníka, kvôli čomu bolo nutné vozidlo zaviesť do servisu. Hoci sa na kolese, zavesení a pneumatike nenašli žiadne poškodenia, technici pravdepodobne museli znova nastaviť geometriu.

Prečítajte si tiež  Vedenie Apple Car preberá muž, ktorý stojí za Apple Watch či Adobe Creative Cloud

Odkedy Apple testuje svoje autonómne systémy v reálnej prevádzke došlo k niekoľkým menším nehodám, pri ktorých sa však našťastie nikto nezranil. Drvivú väčšinu z nich potom nespôsobili technológie ale ľudský faktor – takmer vždy vodiči iných vozidiel.

Technologický gigant testuje svoje autonómne systémy na vozidlách Lexus RX 450h, na ktorých strechách sú upevnené rôzne kamery a systémy. Zo všetkým sa začalo ešte v roku 2017.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -