Pred pár dňami sme zverejnili správu o tom, že zo spoločnosti Apple oficiálne odchádza Doug Field, ktorý doposiaľ viedol celý projekt Apple Car. Tento človek pokračuje do automobilky Ford, čo Applu zarobilo na nepríjemný problém. Ako sa však hovorí, nikto nie je nenahraditeľný.

Podľa prestížnej agentúry Bloomberg zasadne na Fieldovo volné miesto Kevin Lynch, v súčasnosti známy aj ako viceprezident pre technológie v spoločnosti Apple!

Hoci ste o ňom možno nikdy nepočuli, v skutočnosti je veľmi dôležitou osobou, pracujúcou na jablkových produktoch už od roku 2013. Sám sa vo veľkej miere podieľal na vývoji inteligentných hodiniek Apple Watch a je to práve on, kto do nich dostal toľko funkcií určených na sledovanie zdravia.

Zameria sa na vývoj automobilových senzorov 

Lynch sa ku projektu Apple Car, interne označovanom ako „Titan“, pridal ešte v júli 2021, kedy zrejme Field ohlásil, že v tejto spoločnosti končí.

Postupne tak začína preberať zodpovednosť, pričom sa tu bude zameriavať najmä na vývoj automobilových senzorov ako aj na celé hardvérové inžinierstvo.

Prečítajte si tiež  Toto je 5 noviniek, ktoré dorazili do Apple CarPlay spolu s iOS 15

Ako sme už uviedli aj v nadpise, Kevin Lynch pracuje v Apple len 8 rokov, pričom predtým pracoval v spoločnosti Adobe a práve pod jeho rukami vznikla veľmi úspešná platforma Adobe Creative Cloud. Podľa mnohých ohlasov z technologického sveta je teda výber tejto osoby na danú pozíciu veľmi správny.

Lynch sa bude aj naďalej zaoberať Apple Watch a oblasti zdravia, v ktorej spoločnosť Apple neustále expanduje. To, kedy uvidíme projekt Apple Car je zatiaľ nejasné. Niektoré zdroje však naznačujú, že by to mohlo byť v rámci prezentácie konceptu už v dohľadnej dobe. Nechajme sa prekvapiť.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -