Tim Cook je známy tým, že niekoľko krát ročne daruje na charitu nemalý finančný obnos. Záver roka 2019 nebol výnimkou. CEO spoločnosti Apple prispel akciami na dobrú vec, ktorých hodnota bola v čase darovania 1,99 milióna dolárov. Dnes je to ešte viac.

Tim Cook daroval na charitu 2 milióny dolárov akcii.

Na internete sa objavil dokument od komisie pre cenné papiere, ktorý zobrazuje to ako generálny riaditeľ spoločnosti Apple daroval 27. decembra 2019, celkovo až 6 880 akcii na charitu. Nikde sa s tým oficiálne nepochválil a k týmto dátam sa dostala redakcia magazínu 9to5mac až dnes. Podľa dostupných informácii mali jednotlivé akcie v čase darovania hodnotu presne 1,99 milióna dolárov. Nešlo teda o malú čiastku. Cook ju samozrejme daroval zo svojho vlastného vrecka.

- Reklama -

Ako sa však ukazuje, dnes hodnota týchto akcii ešte narástla. Vďaka rekordom, ktoré Apple dnes zaznamenalo na akciovom trhu (prekonalo hodnotu 300$ za akciu) majú hodnotu zhruba 2,06 milióna dolárov. Je to teda 70 tisíc k dobru. Túto hodnotu akcie nabrali len za 5 dní…

Tim Cook - svetapple.sk
Tim Cook má v zálohe ešte dosť peňazí – svetapple.sk

Je samozrejme jasné, že podobná čiastka Timovi Cookovi určite nezaškodí. V súčasnosti tento SEO vlastní presne 847 969 akcii AAPL. Pokiaľ by sme to zrátali, výsledná suma by bola ku dnešnému dňu asi 254 miliónov amerických dolárov. Ak si však myslíte, že si Tim plánuje svoje peniaze nechať do konca života, ste na omyle.

Už v minulosti avizoval, že ich postupne začne rozdávať na rôzne účely. Všetko samozrejme pomocou systematického prístupu. Navyše sa to snaží robiť tak, aby si to nikto nevšimol, čiže potichu. Takýto spôsob nám je veľmi sympatický a dúfame, že generálny riaditeľ Applu v tejto činnosti zotrvá aj v budúcnosti. Nejde tu len o PR alebo pekné gesto. Ide tu o skutočnú pomoc ľuďom, ktorí peniaze veľmi potrebujú. Len tak ďalej.

Tim Cook daroval skoro 5 miliónov akcii na charitu. - svetapple.sk
Tim Cook daroval na charitu 2 milióny dolárov akcii. – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.