Súčasný generálny riaditeľ spoločnosti Apple sa nezaujíma iba sám o seba. Jeho kroky často krát vedu k tomu aby pomohol aj iným. Dnes sa dozvedáme o tom, že Tim Cook daroval skoro 5 miliónov akcii na charitu.

Tim Cook daroval skoro 5 miliónov akcii na charitu.

Tim Cook sa rozhodol, že pomôže iným a to formou nemalého finančného obnosu. Nešlo síce o zaokrúhlených 5 miliónov dolárov avšak my si myslíme, že aj 4,89 milióna dolárov je slušné číslo. Peniaze pochádzali z akcii spoločnosti Apple, ktoré Tim vlastnil.

Dostali sa na charitu, ktorej názov ale nikto nepozná. Dôvodom je určitá anonymita. SEC (Americká komisia pre cenné papiere a burzy) neposkytuje žiadne podobné informácie verejnosti.

Koľko zarába Tim Cook? - nie je to veru najmenej - svetapple.sk

Nie je to po prvý krát, už to nie je len gesto.

Toto gesto Tima Cooku určite nijakým spôsobom nezruinovalo. Na druhú stranu je ale milé, že svojou “troškou” prispel na dobrú vec. Niečo podobné urobil aj minulý rok. Dokonca v rovnakom období daroval Cook veľmi podobnú sumu na charitu. Zdá sa teda, že sa z tohto gesta stáva tak trochu každoročný zvyk, v ktorom bude pokračovať aj v budúcnosti.

Veď prečo nie. Už v minulosti súčasný generálny riaditeľ spoločnosti tvrdil, že väčšinu zo svojich peňazí plánuje rozdať. Sám ich totiž nedokáže minúť. V roku 2015 ale upresnil, že na to chce zvoliť systematický postup. Nemôže predsa z ničoho nič darovať všetky svoje financie. Časť z nich môže ešte zúžitkovať na inú činnosť. Trebárs po Apple?

V súčasnej dobe vlastní Tim Cook 854 849 akcii Applu. Ich reálna hodnoa je viac ako 176 miliónov amerických dolárov. Nutné je však dodať, že to nie sú všetky peniaze, ktoré Cook má. Do tohto čísla nebola zarátaná výplata či odmeny, ktoré pravidelne dostáva. Celkový majetok môže byť teda podstatne vyšší. Do toho sa však mi už starať nebudeme. Veľmi ale oceňujeme, že prispieva na charitu. Každý môže pomôcť, ak má niekto prostriedky tak s tým nemôže mať problém.

Tim Cook daroval skoro 5 miliónov akcii na charitu. - svetapple.sk
Tim Cook daroval skoro 5 miliónov akcii na charitu. – svetapple.sk
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here