Viesť jednu z najväčších a najhodnotnejších technologických spoločností na svete vyžaduje obrovskú zodpovednosť. Tim Cook sa tejto úlohy ujal ešte pred 9 rokmi a jeho výsledky sú dôkazom, že to robí naozaj skvele. Počas minulého týždňa daroval CEO Applu viac ako 5 miliónov dolárov na charitu.

Tim Cook rozdával akcie…

Podľa najnovších informácií od SEC daroval generálny riaditeľ jablkovej spoločnosti až 10 715 akcií na účet nemenovanej charitatívnej organizácie. Pri aktuálnej hodnote 503,43$ za kus (v dobe písania článku) sa bavíme o sume cca 5,4 milióna amerických dolárov!

Podobné činy sú v podaní tohto človeka úplne bežné a pravidelne sa s nimi stretávame niekoľkokrát do roka. Aj keď Cook zarába rozprávkové peniaze, nepatrí medzi ľudí, ktorí by si na nich akokoľvek „ulietali“. Do práce chodí na relatívne bežnom BMW a pokiaľ je to možné, nakupuje vo výpredajoch.

Jeho ročný príjem sa pohybuje na úrovni 11 miliónov amerických dolárov. Okrem toho vlastní 837 374 akcií Apple, ktoré majú hodnotu cca 422 miliónov dolárov. Z takýchto súm sa bežnému smrteľníkovi zatočí hlava.

CEO jablkovej spoločnosti ešte v roku 2015 verejne prehlásil, že v budúcnosti plánuje rozdať drvivú väčšinu svojho bohatstva systematickým prístupom k filantropii. Veľmi podobné kroky učinilo viacero milionárov a miliardárov z celého sveta. Uvidíme, ako teda bude postupovať Tim Cook.

zdroj

Prečítajte si tiež  Čo mi vadí na motýlej klávesnici pri MacBooku Pro 13" 2019?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here