Možno by ste tomu ani neverili, no od chvíle keď Steve Jobs posunul pozíciu CEO spoločnosti Apple nástupcovi Timovi Cookovi prešlo už dlhých 9 rokov. Mnohí sa obávali, čo bude ďalej. Napokon sa ukázalo, že šlo o jedno z najlepších rozhodnutí, aké mohol tento vizionár urobiť…

Tim Cook je na čele Applu už deviaty rok

Dátum 24.8.2011 je pre Tima Cooka veľmi dôležitým. Jedná sa o deň, keď Steve Jobs oficiálne odstúpil z pozície generálneho riaditeľa spoločnosti Apple kvôli zdravotným problémom. Jeho nástupca bol na to ale pripravený a svojej pozície sa okamžite chopil maximálne zodpovedne.

Počas následujúcich šiestich týždňov sa zdravotný stav Jobsa zhoršoval. Napokon podľahol zákernej chorobe 5. októbra 2011 vo veku 56 rokov. Len o deň neskôr Apple predstavilo jeden z najobľúbenejších iPhonov vôbec a to model 4S spolu s hlasovou asistentkou Siri.

Smrť Steva Jobsa nezasiahla len rodinu, priateľov či kolegov. Jeho pamiatku si uctievali milióny fanúšikov po celom svete. Zo známych osobností by sme mohli spomenúť spoluzakladateľa Applu Steva Wozniaka, zakladateľa Microsoftu Billa Gatesa či bývalého amerického prezidenta Baracka Obamu.

Tim Cook vo svojom prvom oficiálnom prehlásení uviedol, že Apple stratilo vizionárskeho génia a svet stratil úžasnú ľudskú bytosť. No a aj keď sa mnohí obávali toho „čo bude ďalej“, dopadlo oveľa lepšie ako predpokladali analytici…

Súčasný šéf cupertinského giganta možno nie je takým „showmanom“ a jeho kroky sú opatrnejšie, no firme to prospieva. V čase kedy nastúpil do funkcie malo Apple hodnotu na cca 350 miliárd dolárov. Len včera sme priniesli článok o tom, že akcie prekonali 2,18 bilióná dolárov. Uvidíme ako to bude pokračovať ďalej. Ako sa na Tima Cooka s odstupom času pozeráte vy? Napíšte nám do komentára!

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Elon Musk končí ako šéf Twitteru. Vieme kedy a kto ho nahradí
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.