Generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook sa rozhodol predať približne pol milióna akcií firmy, keď bola cena APPL nižšia než obvykle. Od roku 2021 došlo k tomuto kroku zo strany hlavy spoločnosti vôbec po prvýkrát.

Práve v čase, keď Tim Cook nastúpil do funkcie generálneho riaditeľa, dostal päť miliónov akcií spoločnosti Apple ako súčasť zmluvy. V roku 2021 Cook z predaja týchto akcií zarobil približne 355 miliónov dolárov. Teraz si podľa agentúry Reuters z predaja 511 000 akcií ponechal len 41,5 milióna dolárov. Pred zdanením bola cena akcií približne 87,8 milióna dolárov.

Hlavný predstaviteľ kalifornského giganta však o cenné papiere skutočne nemá núdzu. Cook totiž ešte disponuje približne 3,3 miliónom akcií, ktorých hodnota je vyše 585 miliónov dolárov.

Tim Cook Apple Event
Zdroj: Apple

Predaj akcií spoločnosti Apple vedúcimi pracovníkmi nie je ničím nezvyčajným. Rozdielom v porovnaní s ostatnými zamestnancami je, že Cook bol jedným z mála, ktorí v roku 2022 nepredali žiadne z nich.

Prečítajte si tiež  iPhone 16 bude vyrábaný revolučným spôsobom: Získa vďaka nemu väčší akumulátor

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJReuters
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.